Puchar Niemiec: Bayern w półfinale

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 03.03.2020, 22:40

Bayer Monachium skromnie 1:0 pokonał na wyjeździe Schalke 04 Gelsenkirchen w ćwierćfinale Pucharu Niemiec i awansował do półfinału. Bramkę na wagę zwycięstwa w 40. minucie zdobył Joshua Kimmich.

Bayern w swoim stylu długo utrzymywał się przy piłce i budował atak pozycyjny. W pierwszych minutach to jednak Schalke stworzyło groźniejsze sytuacje. Wszystko zaczęło się od strzału Schopfa, który uderzył tuż obok słupka. Następnie pokazał się Guido Burgstaller. W 12. minucie podawał mu McKennie, a Burgstaller uderzył z woleja i trafił w poprzeczkę. Austriak trafił do bramki Manuela Neuera w 20. minucie, ale był na spalonym i gol nie został uznany. Bayern obudził się i odpowiedział za sprawą Benjamina Pavarda i Thomasa Muellera. Strzał pierwszego z nich obronił Schubert, a drugi uderzył nad poprzeczką. Mistrz Niemiec opanował sytuację i objął prowadzenie w 40. minucie. Joshua Kimmich uderzył odbitą piłkę bez przyjęcia sprzed pola karnego i umieścił ją tuż przy słupku. Przed przerwą prowadzenie mógł podwyższyć jeszcze Leon Goretzka, ale uderzył minimalnie nad poprzeczką.

Początek drugiej połowy był bardzo spokojny. Dopiero w 62. minucie Philippe Coutinho postraszył bramkarza rywali. Po strzale z szesnastego metra piłka trafiła w poprzeczkę. Schalke walczyło o remis, ale było nieskuteczne. Benito Raman chwilę po wejściu na boisko stanął oko w oko z Neuerem, ale nie popatrzył i uderzył w ciemno wprost w bramkarza Bayernu. Dobrze dysponowany był bramkarz Schalke Markus Schubert. W dobrym stylu obronił strzał zmierzający go bramki Serge'a Gnabry'ego. Uaktywnił się w barwach Bayernu Leon Goretzka. Jego próby były minimalnie niecelne. Po strzale głową piłka nieznacznie minęła słupek, a po strzale przewrotką futbolówka przeleciała nad poprzeczką. W końcówce Schalke ryzykowało, ale nie było w stanie wyrównać i to Bayern zameldował się w 1/2 finału DFB Pokal.

W pierwszym pojedynku ćwierćfinałowym czwartoligowy 1. FC Saarbrucken niespodziewanie wyeliminował po rzutach karnych Fortunę Dusseldorf.

Schalke 04 Gelsenkirchen - Bayern Monachium 0:1 (0:1)

Bramki: 40' Kimmich

Schalke: Schubert - Becker (87' Gregoritsch), Nastasić, Todibo - Kenny, Boujellab (64' Raman), McKennie, Oczipka - Schopf - Burgstaller, Matondo (83' Kutucu)

Bayern: Neuer - Kimmich, Pavard, Alaba, Davies - Tolisso (65' Zirkzee), Alcantara, Goretzka - Gnabry, Mueller, Coutinho

Kartki: Nastasić, Burgstaller, McKennie, Raman

Sędzia: Tobias Stieler (Niemcy)