Liga Mistrzów CEV: GA ZAKSA zdobywa Kemerovo i jest bliżej półfinału!

• Data publikacji: 04.03.2020, 15:55

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zwyciężyła po tie-breaku na trudnym terenie z rosyjskim Kuzbassem Kemerovo w pierwszym meczu ćwierćfinałowym siatkarskiej Ligi Mistrzów CEV.

Do spotkania w Kemerovie, mistrzowie Polski przystępowali po wygraniu swojej grupy, bez choćby straty seta. W Rosji już tak łatwo nie było, o czym kędzierzynianie się dość szybko przekonali. Nieskuteczne ataki spowodowały sporo nerwowości, co pozwoliło uzyskać gospodarzom przewagę pięciu punktów - 8:3. W kolejnych fragmentach Igor Kobzar rozstawiał sobie siatkarzy ZAKSY, dołożył do tego świetną zagrywkę i zrobiło się - 15:9. Goście walczyli do końca w tym secie, ale psuli sporo serwisów, przez co Kuzbass zwyciężył do 22. W drugim secie gra była bardzo wyrównana, a pierwsze skrzypce grał Aleksander Śliwka wspomagany przez rezerwowego Piotra Łukasika. Dzięki temu, na przewagi - 26:24, triumfowała GA ZAKSA. Kolejna odsłona była popisem Rosjan, a konkretnie Wiktora Poletajewa, który nokautował niezwykle mocną zagrywką. Miejscowi wypracowali sobie siedem punktów przewagi i dowieźli tę zaliczkę do końca, wygrywając ostatecznie do 17. Czwarta partia znów była bardziej wyrównana i ponownie lepsi okazali się Polacy, którzy podobnie jak wcześniej również wygrali na przewagi, tym razem - 28:26. O losach tej rywalizacji miał więc zadecydować tie-break. W nim, karty się odwróciły i to, ZAKSA dominowała. Po kapitalnym serwisie Kamila Semeniuka było już - 9:2, ale gospodarze walczyli do ostatniej piłki, przegrywając jednak - 16:14. Dzięki tej wygranej, mistrzowie Polski zrobili duży krok w kierunku półfinału. Rewanż odbędzie się 11 marca w Arenie Gliwice.

Kuzbass Kemerovo : Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (25:22, 24:26, 25:17, 26:28, 14:16)

Kuzbass Kemerovo: Kobzar, Poletajew, Paszycki, Szczerbakow, Karpuchow, Siwożelez, Kerminen (libero) oraz Gliwienko, Pakszin

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle: Toniutti, Baroti, Wiśniewski, Smith, Śliwka, Semeniuk, Zatorski (libero) oraz Grygiel, Łukasik, Parodi, Stępień