PKO Ekstraklasa: Śląsk rzutem na taśmę melduje się na podium!

• Data publikacji: 04.03.2020, 19:53

Śląsk Wrocław pokonał Koronę Kielce 2:1 i awansował tym samym na trzecie miejsce w tabeli, spychając tym samym Lecha Poznań na czwarte miejsce. Zwycięską bramkę strzelił Erik Exposito w 84. minucie.

Pierwsza połowa, choć nie zachwyciła, to przyniosła finalnie bramkę do szatni. Nieznacznie częściej przy piłce byli gospodarze, jednak gra toczyła się głównie w środkowych strefach boiska. Kiedy wydawało się, że do przerwy wynik utrzyma się bezbramkowy, oskrzydloną akcję wyprowadzili piłkarze Śląska. Dobre dośrodkowanie w pole karne zagrał Musonda, a Przemysław Płacheta bez przyjęcia, z zimną krwią, umieścił piłkę w siatce.

W drugiej połowie mieliśmy nadzieję zobaczyć więcej emocji i przede wszystkim więcej celnych szybkich, dynamicznych akcji zakończonych pięknymi strzałami. Oglądaliśmy jednak spotkanie Ekstraklasy, a nie Premier League, więc po zejściu na ziemię mogliśmy zobaczyć solidne lokalne przedsięwzięcie. Korona wzięła się za odrabianie strat i minimalnie częściej utrzymywała się przy piłce.

Zdołali oddać 6 strzałów, jednak tylko jeden z nich został zamieniony na bramkę. W jednym z dynamicznych (zachowując proporcje) kontrataków bramkarz postanowił wziąć przykład z Manuela Neuera i wyszedł daleko z bramki. Próbując ratować zespół nieudolnie wybił piłkę w miejsce, gdzie aż roiło się od żółtych koszulek. Z prezentu skorzystał Pacinda i doprowadził do wyrównania.

Gol ten mógł mieć wagę cennego remisu, jednak zostawiając tyle miejsca na wysokości pola karnego nie da się punktować w Ekstraklasie. Sytuację wykorzystał Erik Exposito - w samej końcówce wyprzedził dwójkę kryjących go obrońców i wybiegł na wolne pole do dośrodkowania, po czym oddał strzał głową, który zaskoczył bramkarza.

Śląsk Wrocław - Korona Kielce 2:1 (1:0)
Bramki: Płacheta 44', Exposito 84' - Pacinda 65'

Śląsk Wrocław: Putnocky - Stiglec, Tamas, Puerto, Musonda - Mączyński (Pich 60'), Labojko, Płacheta, Chrapek, Marković (Zivulić 87') - Raicević (Exposito 73')

Korona Kielce: Kozioł - Szymusik, Gnjatić, Marquez Alvarez, Spychała - Pacinda (Papadopulos 79'), Żubrowski, Radin, Pucko (Djuranović 46') - Forsell (Zalazar 82'), Cecarić

Żółte kartki: Labojko 71' - Szymusik 45+3', Gnjatić 56', Pacinda 68', Żubrowski 90'

Sędziował: Zbigniew Dobrynin (Łódź)