PKO Ekstraklasa: zasłużone zwycięstwo Piasta

• Data publikacji: 04.03.2020, 20:38

Piast Gliwice pokonał na własnym stadionie Arkę Gdynia - 1:0. Jedynego gola w tym meczu zdobył Piotr Parzyszek.

Faworytem tego starcia byli mistrzowie Polski i faktycznie od pierwszych jego minut, absolutnie dominowali na boisku. Jednak nie przełożyło się to na wielką ilość akcji ofensywnych pod bramką gdynian. W 29. minucie, padł jednak gol dla "Piastunek". Jorge Felix nawinął jednego z rywali, wpadł w pole karne i strzelił w słupek, ale ze skuteczną dobitką zdążył jeszcze Piotr Parzyszek. Kilka chwil przed przerwą, z dystansu próbował jeszcze Mikkel Kirkeskov, lecz Pavels Steinbors spokojnie zatrzymał tę próbę Duńczyka. "Arkowcy" nie pokazali zupełnie nic, dlatego też zasłużenie schodzili do szatni na minusie.

Tuż po zmianie stron, kolejne okazje stworzyli sobie gliwiczanie. Najpierw, uderzał Tomasz Jodłowiec, a łotewski golkiper Arki ledwo zatrzymał futbolówkę. Natomiast chwilę po próbie "Jodły", swoich sił spróbował Martin Konczkowski. Gospodarze do samego końca kontrolowali wynik i nie pozwolili sobie wydrzeć zasłużonych trzech punktów.

Piast Gliwice - Arka Gdynia 1:0 (1:0)

Bramki: 29' Parzyszek

Piast Gliwice: Plach - Konczkowski (84' Rymaniak), Korun, Czerwiński, Kirkeskov - Sokołowski, Parzyszek (76' Tuszyński), Felix, Milewski - Huk, Jodłowiec (81' Vida)

Arka Gdynia: Steinbors - Bergqvist, Kopczyński, Wawszczyk, Zbozień - Helstrup (57' Marić), Nalepa (76' Skhirtladze), Serrarens (61' Zawada), Mihajlović, Jankowski - Vejinović

Żółte kartki: 57' Vejinović, 88' Skhirtladze

Sędziował: Wojciech Myć (Lublin)