PKO Ekstraklasa: Legia pewnie wygrała w Gdańsku

• Data publikacji: 04.03.2020, 22:30

Legia Warszawa zasłużenie pokonała Lechię Gdańsk i umocniła się na pozycji lidera PKO Ekstraklasy. Gole dla Legionistów zdobyli Paweł Wszołek oraz Mateusz Cholewiak.

Pierwsza połowa spotkania znacznie lepiej zaczęła się dla piłkarzy stołecznej drużyny. To przyjezdni kontrolowali przebieg meczu i systematycznie napierali na bramkę bronioną przez Kuciaka. Zawodnicy Lechii byli totalnie bezradni wobec świetnie dysponowanej w ostatnim czasie Legii. W doliczonym czasie pierwszej części spotkania drużynę z Gdańska od utraty gola uchronił słupek po bardzo dobrym uderzeniu Kante.

Po zmianie stron Legioniści zaczęli jeszcze mocniej naciskać na piłkarzy Lechii. Gospodarze bardzo często tracili piłkę i gubili się w swoich zagraniach. Z kolei przyjezdni, co chwilę konstruowali bardzo dobre akcje, które przynosiły wiele okazji bramkowych. W 57. minucie Luquinhas posłał świetne podanie na wolne pole do Wszołka, a ten w sytuacji sam na sam z Kuciakiem pewnie wpakował futbolówkę do bramki. Wydawało się, że po straconym golu podopieczni Piotra Stokowca ruszą do ataku, jednak to Legia wciąż kreowała kolejne okazje do zdobycia gola. W 69. minucie niespodziewany strzał oddał Mladenović, tym razem to warszawiacy mieli dużo szczęścia, bo piłka trafiła w poprzeczkę. W doliczonym czasie gry kolejny cios zadali Legioniści, Cholewiak świetnie odnalazł się w polu karnym Lechii i bez żadnego problemu podwyższył rezultat spotkania na 0:2.

Lechia Gdańsk – Legia Warszawa 0:2 (0:0)

Bramki: Wszołek 56', Cholewiak 90+5'

Lechia: Dusan Kuciak – Karol Fila (77' Ze Gomes), Rafał Kobryń, Mario Maloca, Filip Mladenović – Omran Haydary, Maciej Gajos, Kristers Tobers, Jarosław Kubicki (56' Tomasz Makowski), Rafał Pietrzak (62' Kenny Saief) – Flavio Paixao.

Legia: Radosław Majecki – Marko Vesović, Artur Jędrzejczyk, Mateusz Wieteska, Michał Karbownik – Paweł Wszołek, Domagoj Antolić, Luquinhas (89' Mateusz Cholewiak), Arvydas Novikovas (71' Bartosz Slisz) – Jose Kante (80' Tomas Pekhart)

Sędziował: Tomasz Musiał (Kraków)