PlusLiga: Suwałki gładko ogrywają gdańszczan

• Data publikacji: 04.03.2020, 22:53

Szybko, łatwo i przyjemnie - tak z perspektywy Ślepska wyglądał mecz z Treflem Gdańsk w zaległej 17. kolejce siatkarskiej Plusligi mężczyzn. Dzięki tej wygranej podopieczni Andrzeja Kowala przybliżyli się do czołowej ósemki.

To spotkanie nie było dobre w wykonaniu gdańszczan. Popełniali oni sporo błędów własnych, co było wodą na młyn dla przeciwników. Oprócz tego, nie byli w stanie skutecznie skończyć swoich ataków, co skrzętnie wykorzystywały Suwałki, budując swoją przewagę. Dużą rolę odgrywała zagrywka, która mocno odrzucała gospodarzy od siatki, powodując kolejne problemy. Michał Winiarski w połowie seta zaczął dokonywać zmian w swoim zespole, jednak nie przyniosły one żadnego efektu. Pierwsza partia została przez nich przegrana do 15.

Ślepsk poszedł za ciosem i starał się wykorzystywać słabą dyspozycję Gdańska. Wciąż korzystali z błędów rywali, a spustoszenie siał Nicolas Szerszeń swoimi atomowymi serwisami. To pozwoliło odskoczyć podopiecznym Andrzeja Kowala na 13:7. W drugiej części seta, gdańszczanie jakby się obudzili. Ich akcje zaczęły już lepiej wyglądać i Ruben Schott zmniejszył stratę do dwóch punktów. Jednak tylko na byle było stać Trefla. W kolejnych akcjach ich gra wyglądała tak, jak wcześniej, co doprowadziło do przegranej w kolejnej odsłonie (20:25).

Trzecia i zarazem ostatnia partia, wyglądała podobnie do tych poprzednich. Gdańszczanie nie mieli zapału do gry, a ich rywale chcieli szybko zakończyć spotkanie i zdobyć trzy, jakże ważne punkty do ligowej tabeli. Autowy atak Bartosza Filipiaka, blok Kevina Klinkenberga oraz dwa asy serwisowe sprawiły, że różnica na korzyść Ślepska wynosiła aż dziewięć oczek (16:7). W końcówce, MKS miał aż dziesięć piłek meczowych i szybko wykorzystał swoją szansę, zwyciężając 25:14.

Dzięki temu zwycięstwo Suwałki przesunęły się w ligowej tabeli na siódmą pozycję, gwarantującą udział w play offach.

Trefl Gdańsk – MKS Ślepsk Malow Suwałki 0:3 (15:25, 20:25, 14:25)

MVP: Nicolas Szerszeń

Składy zespołów:
Trefl: Filipiak (5), Janusz, Schott (8), Halaba (6), Crer (5), Grzyb (3), Olenderek (libero) oraz Kozub, Jakubiszak (5), Sasak (4), Mordyl (1), Majcherski (libero)
MKS: Klinkenberg (9), Szerszeń (19), Bołądź (13), Takvam (6), Sapiński (8), Tuaniga (4), Filipowicz (libero) oraz Szwaradzki, Siek, Rudzewicz, Stańczak (libero)