Koszykówka - EBLK: podsumowanie 20. kolejki

• Data publikacji: 04.03.2020, 22:13

To już pewne, Arka Gdynia zakończy sezon zasadniczy na samej górze ligowej tabeli. Ciekawie jest jednak za plecami Arki, gdzie jeszcze nie wszystko jest pewne.

W Gorzowie środowym mecz odbył się przy pustych trybunach. To decyzja wojewody na pierwszy przypadek potwierdzonego koronawirusa, który został ogłoszony w Zielonej Górze. Tym samym podopieczne Dariusza Maciejewskiego podejmowały Energę Toruń bez udziału publiczności, co nie spodobało się kibicom. Część z nich dowiedziała się dopiero przychodząc pod halę, że nie mogą wejść na mecz. Ostatecznie gospodynie wysoko wygrały, choć do przerwy nieco się męczyły.

Bez większych emocji było w Trójmieście. Arka Gdynia wysoko pokonała Ślęzę Wrocław i zapewniła sobie pierwsze miejsce w tabeli EBLK po rundzie zasadniczej. Ze zwycięstwa cieszyły się także koszykarki AZS Uniwersytetu Gdańskiego, które pokonały akademiczki z Poznania. Bez większych problemów zwyciężył także Widzew, który pokonał Politechnikę Gdańską, a AZS Lublin wygrał z Wisłą Kraków.

Najciekawiej było w Polkowicach, gdzie mistrzynie Polski podejmowały Artego Bydgoszcz. Pierwsza kwarta padła łupem przyjezdnych, ale do przerwy prowadziły już miejscowe. Jednak to prowadzenie było zbyt niskie i w trzeciej kwarcie Artego szybko odrobiło straty i przechyliło szalę na swoją stronę. Polkowiczanki nie zdołały w końcówce dogonić rywalek i to bydgoszczanki cieszyły się z triumfu.

Wyniki 20. kolejki Energa Basket Liga Kobiet:

PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski - Energa Toruń 86:64 (24:19, 18:21, 25:13, 19:11)

Arka Gdynia - Ślęza Wrocław 73:42 (18:13, 18:9, 22:11, 15:9)

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - Wisła Kraków 73:60 (19:15, 21:18, 21:13, 12:14)

CosinusMED Widzew Łódź - DGT Politechnika Gdańska 67:51 (13:7, 22:17, 18:9, 14:18)

CCC Polkowice - Artego Bydgoszcz 79:85 (23:25, 21:16, 13:23, 22:21)

AZS Uniwersytet Gdański - Enea AZS Poznań 78:58 (23:17, 17:14, 17:15, 21:12)