LIQUI MOLY Bundesliga: cztery bramki Gębali przeciwko Rhein-Neckar Loewen

• Data publikacji: 05.03.2020, 13:29

Zakończyła się 26. kolejka Bundesligi piłkarzy ręcznych. Rhein-Neckar Loewen wygrało 26:23 z SC DHfK Leipzig. Maciej Gębala zdobył 4 bramki dla przegranej drużyny.

Maciej Gębala zdobył pierwsze trafienie w meczu w Mannheim. Później Rhein-Neckar Loewen rzuciło 7 goli z rzędu. Od tego momentu gospodarze kontrolowali wynik meczu. Faworyzowany zespół utrzymywał bezpieczną przewagę. Ostatecznie Lwy wygrały 26:23. Liderem zwycięskiego zespołu był Andy Schmid, który rzucił 6 bramek. Dwa trafienia mniej zanotował Maciej Gębala. Polski obrotowy był jednym z najlepszych zawodników drużyny z Lipska. Rhein-Neckar Loewen zajmuje 6. miejsce w tabeli, a SC Leipzig plasuje się 3 pozycje niżej.

Piotr Chrapkowski zdobył bramkę w meczu SC Magdeburg z HC Erlangen. Gospodarze triumfowali 24:20. Polski szczypiornista otrzymał dwie kary. Mecz był bardzo twardy, bo sędziowie pokazali aż trzy czerwone kartki. Magdeburg utrzymał 3. miejsce w tabeli, ale nie zbliżył się do THW Kiel i SG Flensburga-Handewitta. Lider ligi wygrał 29:26 na wyjeździe w Minden, ale do przerwy przegrywał jednym trafieniem. Flensburg pokonał 30:23 MT Melsungen i nadal ma 2 punkty straty do kilończyków. Michał Jurecki nie zdobył bramki. Piotr Wyszomirski zagrał przez ponad 20 minut wygranego przez TBV Lemgo meczu z Die Eulen Ludwigshafen. Polski bramkarz miał 38% skuteczności.