PGNiG Superliga kobiet: Kobierzyce postawiły się Perle
Photographer: Armin Kübelbeck, CC-BY-SA, Wikimedia Commons

• Dodał: Rafał Walter
  • Data publikacji: 07.03.2020, 19:00

Świetne widowisko stworzyły drużyny KPR Gminy Kobierzyce z MKS Perłą Lubin w 20. kolejce spotkań PGNiG Superligi kobiet. Pierwsza połowa zapowiadała, że może dojść do niespodzianki, lecz lubinianki w drugiej części gry pokazały, dlaczego są liderkami ligi.

Spotkanie bardzo dobrze zaczęło się dla przyjezdnych, bowiem zawodniczki Perły szybko zdobyły dwie bramki i objęły prowadzenie. W 9. minucie mieliśmy już remis, a po chwili Kobierzyce na "plus jeden" wyprowadziła Kinga Jakubowska (4:3). W głównej roli występowały jednak bramkarki. Zarówno Weronika Gawlik, jak i Beata Kowalczyk z rzadka dawały się pokonywać, z czego najmniej zadowoleni byli kibice, którzy spodziewali się zapewne wielu trafień. Niemniej emocji nie brakowało. Na przerwę gospodynie schodziły przy jednobramkowym prowadzeniu (12:11), choć w ostatnich minutach grały w podwójnym osłabieniu, a Barbara Zima obroniła rzut karny.

Oba zespoły rozkręciły się dopiero po zmianie stron. W ciągu kilku minut mieliśmy 8 bramek, a Perła odzyskała prowadzenie po dwóch celnych rzutach Marty Gęgi (16:15). Piłkarki ręczne Kobierzyc grały agresywnie w obronie, przez co musiały "odcierpieć" swoje na ławce kar. Taki stan rzeczy wykorzystały przyjezdne, które podwyższyły prowadzenie (20:16), a następnie kontrolowały grę, skrupulatnie jej podwyższając. Odzwierciedlenie znacznie lepszej gry Perły było widać w wyniku. W końcówce gospodynie zanotowały jeszcze chwilowy zryw, zdobywając cztery bramki z rzędu, ale wystarczyło to jedynie do zmniejszenia wymiarów porażki. Lubinianki ostatecznie zwyciężyły na wyjeździe 33:26 i umocniły się na prowadzeniu w ligowej tabeli. Najskuteczniejszą zawodniczką spotkania była Kinga Jakubowska (KPR Kobierzyce) - zdobywczyni 7 bramek.

KPR Kobierzyce – MKS Perła Lublin 26:33 (12:11)
KPR Gminy Kobierzyce: Zima, Kowalczyk – Jakubowska 7, Kucharska, Ilnicka 1, Tomczyk 1, Piotrowska 4, Janas 1, Kuriata, Wiertelak 3, Ivanović, Walczak 4, Koprowska 1, Despodovska 3, Wicik 1.
MKS Perła Lublin: Gawlik, Besen – Olek, Łabuda 4, Szarawaga 6, Więckowska 1, Gęga 3, Matuszczyk 3, Królikowska, Nocuń 5, Nosek 3, Kochaniak 2, Rosiak 4, Blazević 2.