Bundesliga: starcie dwóch Borussii dla Dortmundu

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 07.03.2020, 20:27

Na Borussia Park w M'gladbach w starciu dwóch Borussii górą byli goście z Dortmundu, którzy triumfowali 2:1. Gole dla Dortmundu strzelili Thorgan Hazard i Achraf Hakimi, dla M'gladbach trafił Lars Stindl.

Pierwsza połowa miała dość zaskakujący przebieg. To Borussia M'gladbach dyktowała warunki i stworzyła sobie więcej sytuacji. Goście z Dortmundu wykreowali sobie jedną sytuację, ale okazała się ona skuteczna. Już w 8. minucie Erling Haaland odzyskał piłkę i zagrał do Thorgana Hazarda. Belg minął kilku obrońców i uderzył precyzyjnie tuż przy słupku, wyprowadzając swój zespół na prowadzenie. Dwa razy przed szansą na wyrównanie stanął Ramy Bensebaini, ale dwukrotnie uderzał niecelnie. W bramce gości dobrze prezentował się Roman Burki, który udanie interweniował przy strzale Alessane Plei. Dortmund nie forsował tempa tylko czekał na błąd rywala. Dużo większy ciąg na bramkę miała Borussia M'gladbach, ale była nieskuteczna.

Gospodarze próbowali wiele razy pokonać Burki'ego i udało się to dopiero w 50. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego piłkę w polu karnym zgrał Plea, a z bliskiej odległości do bramki trafił Lars Stindl. Chwilę później piłkarze z M'gladbach domagali się rzutu karnego po zagraniu ręką Emre Cana, ale sędzia nakazał grać dalej. Bliski drugiego gola był Hazard po strzale głową, na jego nieszczęście znakomitą interwencją popisał się Yann Sommer. Grę Dortmundu po wejściu na boisko ożywił Jadon Sancho. Szybko poskutkowało to golem. Anglik idealnie wypuścił na wolne pole Achrafa Hakimi'ego, który z ostrego kąta posłał piłkę wprost do siatki. W 79. minucie Sancho powinien sam zdobyć gola, ale trafił w słupek. Na zapędy piłkarzy Dortmundu mógł odpowiedzieć Breel Embolo, ale spudłował w stuprocentowej sytuacji. Gospodarze polowali jeszcze na gola wyrównującego, ale nie byli w stanie drugi raz pokonać Romana Burki'ego i trzy punkty pojechały do Dortmundu.

Borussia M'gladbach - Borussia Dortmund 1:2 (0:1)

Bramki: 50' Stindl - 8' Hazard, 71' Hakimi

M'gladbach: Sommer - Lainer, Ginter, Elvedi, Bensebaini - Hofmann (65' Thuram), Kramer (77' Embolo), Zakaria (36' Jantschke) - Neuhaus - Plea, Stindl

Dortmund: Burki - Piszczek, Hummels, Zagadou - Hakimi, Can, Witsel, Guerreiro - Hazard (83' Reyna), Brandt (66' Sancho) - Haaland (90+3' Akanji)

Kartki: Kramer, Bensebaini, Ginter, Lainer, Neuhaus - Witsel, Zagadou, Can, Sancho, Guerreiro

Sędzia: Sascha Stegemann (Niemcy)