LaLiga: cenne zwycięstwo FC Barcelony

• Dodał: Jakub Zegarowski
  • Data publikacji: 07.03.2020, 20:24

FC Barcelona pokonała Real Sociedad 1:0 (0:0) w meczu 27. kolejki LaLigi. Zwycięskiego gola dla "Dumy Katalonii" strzelił Leo Messi.

Dość niespodziewanie pierwsza połowa stała na niskim poziomie. Obie drużyny nie potrafiły skonstruować jakichś bardzo groźnych szans, przez co trudno oglądało się poczynania zawodników obu drużyn. Mimo to, nieco lepsze wrażenie robili gospodarze, którzy trzykrotnie zagrozili bramce gości w premierowych trzech kwadransach. Nie były to jednak klarowne szanse, po których serca kibiców Realu Sociedad zabiłyby mocniej. Najciekawiej było w 40. minucie, kiedy niezłym strzałem z środka pola karnego popisał się Leo Messi, ale nie potrafił zmieścić piłki w siatce.

Druga połowa rozpoczęła się od nieco żywszych akcji FC Barcelony. Nic konkretnego z tego nie wynikało. Najgroźniej było akcji na skrzydle, kiedy to Jordi Alba przeciągnął dośrodkowanie i nie pozwolił swojemu koledze umieścić piłki do pustej siatki. Niespodziewanie, z biegiem czasu to Real Sociedad zaczął mocniej dominować. Finaliści Pucharu Króla dobrze radzili sobie w środku pola, a indywidualności Oyarzabala czy Izaka pozwalały im na stwarzanie ciekawych szans. Ich uderzenia okazywały się niecelne. W 81. minucie Katalończycy dopięli swego i wyszli na prowadzenie. Sędzia Munuera podyktował "jedenastkę" po zagraniu piłki ręką przez jednego z zawodników gości. Jedenastkę na gola pewnym strzałem zamienił Leo Messi. Real Sociedad do końca walczył o strzelenie wyrównującej bramki, ale, pomimo kilku szans, nie udało im się to.

Dzięki tej wygranej, FC Barcelona awansowała na 1. miejsce w tabeli LaLigi. Miejsce to zachowa przynajmniej do jutra.

FC Barcelona - Real Sociedad 1:0  (0:0)

Bramki: Messi (81'-karny)
FC Barcelona: Lenglet, Messi, Pique - Merino ter Stegen – N. Semedo, Piqué, Lenglet, Alba – Rakitić (74' Vidal), Busquets, F. de Jong – Messi, Braithwaite (88' Firpo), Griezmann (85' Fati)

Real Sociedad: Remiro – Gorosabel, D. Llorente (71' Zubeldia), Le Normand, Monreal – Merino, Ödegaard, Guevara – Portugués, Isak (82' Jose), Barrenetxea (58' Oyarzabal).
Żółte kartki: Lenglet, Messi, Pique, Busquets - Merino, Guevara, Oyarzabal
Sędzia: Juan Martinez Munuera