El. ME kobiet: Polki rozbijają Mołdawię w drugim meczu

• Data publikacji: 07.03.2020, 20:57

Polki wysoko wygrywają z Mołdawiankami! Biało-czerwone strzeliły rywalkom aż pięć bramek, dzięki czemu zaliczają pierwsze zwycięstwo podczas eliminacji do przyszłorocznego Euro. Bohaterką została Ewa Pajor, która zdobyła 3 bramki i zanotowała 2 asysty.

Po dość sensacyjnym remisie z Hiszpankami (0:0) piłkarska reprezentacja kobiet mierzyła się z Mołdawiankami. Znacznie niżej notowane rywalki miały być jedynie przystankiem w walce o udział w turnieju głównym i tak też właśnie było. Prowadzenie do przerwy 4:0 pozwoliło uspokoić grę w drugiej połowie i pewnie dowieźć 3 punkty.

Pierwsze trafienie oglądaliśmy już w 9. minucie meczu. Jego autorką była Aleksandra Sikora, a asystą popisała się w tej sytuacji Ewa Pajor. Niewiele ponad 20 minut później na ekranie widniał 3:0. Dwie błyskawiczne bramki Ewy Pajor - przy obu asystowała strzelczyni bramki na 1:0, Aleksandra Sikora. Kiedy wydawać się mogło, że to już koniec emocji w pierwszej połowie jedna z reprezentantek Mołdawii, Anastasia Toma, obejrzała czerwoną kartkę i dodatkowo osłabiła swój zespół. Nerwową atmosferę wykorzystała Katarzyna Daleszczyk. Niespełna minutę później podwyższyła prowadzenie na 4:0.

W drugiej połowie Polki znacznie zeszły z tempa i ostudziły swoje zapędy bramkowe. Wynik meczu w 86. minucie ustaliła Ewa Pajor.

Zwycięstwo nad Mołdawią z całą pewnością doda skrzydeł biało-czerwonym - już 11 marca czeka ich wyjazd na trudny teren do Azerbejdżanu, gdzie rozegrają kolejny z meczów eliminacyjnych.

Polska - Mołdawia 5:0 (4:0)
Bramki: Sikora 9', Pajor 27', 34', 86', Daleszczyk 45+2'

Polska: Kiedrzynek - Dudek, Mesjasz, Grzywińska - Chudzik (Wiankowska 60'), Balcerzak, Kamczyk (Grabowska 60'), Zdunek, Sikora - Pajor, Daleszczyk (Karczewska 74')

Mołdawia: Munteanu - Arnautu, Turcanu, Cerescu, Sivolobova (Cojuhari 83')- Musteata (Mardari 46'), Tabur, Toma, Chiper, Loghin - Petelca (Mitul 87')

Żółte kartki: Petelca 38', Turacanu 44'

Czerwona kartka: Toma 45+1'

Sędziowała: Lizzy Van Der Helm (Holandia)