PKO Ekstraklasa: "Nafciarze" wywożą cenne trzy punkty z Gdyni

• Data publikacji: 07.03.2020, 16:58

"Nafciarze" wygrali na trudnym terenie w Gdyni z Arką - 2:1 i zbliżyli się nieco do górnej ósemki PKO Ekstraklasy.

Obie drużyny przystępowały do tego meczu, chcąc coś udowodnić. Arka chciała sobie poprawić nastroje po porażce w Gliwicach z Piastem (0:1), zaś Wisła po domowej wpadce z Rakowem Częstochowa (0:2). Lepiej zaczęli płocczanie, którzy już w ósmej minucie postraszyli gospodarzy rzutem wolnym w wykonaniu Dominika Furmana. Jednak piłka nieznacznie minęła prawy słupek bramki Pavelsa Steinborsa. Dokładnie dziesięć minut później padł już jednak gol dla Wisły. Cillian Sheridan wykonał prostopadłe podanie z głębi pola, a w sytuacji oko w oko z łotewskim bramkarzem Arki, nie pomylił się Torgil Gjertsen, zdobywając swojego drugiego gola na polskich boiskach. W 33. minucie, po wrzutce Marko Vejinovicia z rzutu wolnego, bliski szczęścia strzałem głową był Maciej Jankowski. Jednak Thomas Dahne zbił futbolówkę ponad poprzeczkę. Tuż przed przerwą, "Arkowcy" sami się osłabili, a konkretnie uczynił to Adam Deja, w bezsensowny i chamski sposób faulując Furmana.

Dziesięć minut po zmianie stron mieliśmy kolejną dobrą okazję dla gospodarzy. Adam Marciniak zagrał kapitalne podanie do Mateusza Młyńskiego, ten wbiegł w pole karne i minimalnie chybił, strzelając obok dalszego słupka. W 62. minucie zrobiło się już - 0:2. Były gracz Arki - Mateusz Szwoch, fantastycznie zacentrował na głowę Alana Urygi, a ten przedłużył ją wprost do siatki, zahaczając jeszcze o słupek. Gdynianie do końca ambitnie walczyli i to zostało nagrodzone. W siódmej minucie doliczonego czasu gry, Vejinović wykorzystał małe zamieszanie w szesnastce Wisły i wepchnął z bliska piłkę do siatki, ratując w tym meczu honor.

Arka Gdynia - Wisła Płock 1:2 (0:1)

Bramki:  90+7' Vejinović - 18' Gjertsen, 62' Uryga

Arka Gdynia: Steinbors -  Marciniak, Marić, Maghoma, Zbozień - Deja, Jankowski (76' Skhirtladze), Vejinović, Nalepa (71' Danch), Młyński - Siemaszko (55' Mihajlović)

Wisła Płock: Dahne - Garcia, Uryga, Marcjanik, Michalski - Gjertsen (71' Sahiti), Furman, Rasak, Szwoch (89' Fojut), Merebashvili - Sheridan (76' Kuświk)

Żółte kartki: 34' Zbozień, 68' Nalepa - 15' Szwoch, 43' Rasak, 51' Gjertsen

Czerwona kartka: 41' Deja

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)