PKO Ekstraklasa: arbiter bohaterem spotkania Jagiellonia - Śląsk

• Data publikacji: 07.03.2020, 22:25

Jagiellonia Białystok pokonała Śląsk Wrocław 1:0 po bramce strzelonej z rzutu karnego. Jedenastkę skutecznie wyegzekwował Pospisil w 56. minucie.

Nie obyło się bez kontrowersji, bowiem jedyna bramka w meczu padła po wątpliwym karnym. Rzekome przewinienie jednego z graczy Śląska zostało wychwycone przez arbitra i potwierdzone przez VAR. Piłkarz Jagiellonii upadł na murawie chwilę po tym, jak został pociągnięty za koszulkę.

Pierwsza połowa nie należała do najciekawszych tego weekendu. Mając w pamięci fantastyczne widowisko Zagłębia z Lechią spodziewaliśmy się na pewno więcej. W rzeczywistości jednak nie obejrzeliśmy żadnego celnego strzału w pierwszych 45. minutach, a nieznacznie bardziej przeważali gospodarze. '

Druga połowa natomiast obfitowała w końcu w akcje bramkowe. Drużyny zdołały przemóc strzelecką niemoc i oddały po kilka celnych uderzeń na bramkę! Minimalnie częściej przy piłce utrzymywał się zespół gości, jednak to gospodarze wyszli na prowadzenie dziesięć minut po wznowieniu gry. Mystkowski wbiegł ochoczo w pole karne, w pościg za nim ruszył Musonda i Tamas. Polak zdołał wygrać pozycję z dwoma defensorami Śląska i przed oczami miał praktycznie samego bramkarza. W ocenie arbitra po przegraniu pozycji Tamas nieprzepisowo zatrzymywał rywala. Rzut karny pewnie wykorzystany przez Pospisila.

Ocenę sytuacji pozostawiamy arbitrom tego meczu, niemniej jednak kontrowersji nie brakowało. Dzięki zwycięstwu Jagiellonia utrzymuje się w grupie mistrzowskiej PKO Ekstraklasy, a po piętach depcze jej płocka Wisła, która wygrała dzisiaj z Arką Gdynia 2:1. Natomiast porażka Śląska odebrała im możliwość przegonienia Cracovii, przez co pozostają na trzecim miejscu w tabeli.

Jagiellonia Białystok - Śląsk Wrocław 1:0 (0:0)
Bramka: Pospisil 56'

Jagiellonia Białystok: Węglarz - Arsenić, Tiru, Runje, Kadlec - Borysiuk, Romanczuk, Mystkowski (Wdowik 81'), Pospisil, Makuszewski (Prikryl 67') - Puljić (Imaz 77')

Śląsk Wrocław: Putnocky - Musonda, Puerto (Celeban 41'), Tamas, Cotugno - Labojko, Mączyński, Pich (Raicevic 77'), Chrapek (Marković 50'), Płacheta - Exposito

Żółte kartki: Borysiuk 66', Mystkowski 70', Romanczuk 90+1' - Tamas 54'

Sędziował: Piotr Lasyk (Bytom)