Handball Bundesliga: hit dla THW Kiel

• Data publikacji: 08.03.2020, 18:31

Zakończyła się 27. kolejka niemieckiej ligi piłkarzy ręcznych. W hitowym starciu THW Kiel wygrało 27:21 z Rhein-Neckar Loewen.

Rhein-Neckar Loewen w tym sezonie nie liczy się w walce o mistrzostwo Niemiec. Jednak każde spotkanie Lwów z Zebrami z Kilonii jest wielkim świętem niemieckiej piłki ręcznej. THW Kiel jest liderem Bundesligi i nie może pozwolić sobie na straty punktów. W pierwszych minutach spotkania w Kilonii gra toczyła się bramka za bramkę. W 19. minucie Rhein-Neckar Loewen wyszli na prowadzenie 11:8. Po kilku minutach gospodarze wyrównali, ale do przerwy było 15:13 dla przyjezdnych. Lwy słabo rozpoczęły drugą część gry, rzucając pierwszą bramkę dopiero w 7. minucie. Tymczasem Kiel wyszedł na prowadzenie 18:15. Gospodarze zachowywali 2-3 trafienia różnicy i nie pozwolili gościom na doprowadzenie do wyrównania. Jeszcze na 7 minut przed końcem przy stanie 21:23 Lwy miały nadzieję na korzystny wynik, ale do zakończenia spotkania nie rzuciły żadnej bramki. Liderzy Bundesligi wygrali 27:21. Rhein-Neckar Loewen jest na 6. miejscu w tabeli.

W innym bardzo ciekawym meczu zmierzyli się Fuchse Berlin i SG Flensburg-Handewitt. Po wyrównanym spotkaniu goście wygrali 35:33. Michał Jurecki nie zdobył żadnej bramki. Na listę strzelców nie wpisał się także Maciej Gębala. Obrotowy SC DHfK Leipzig otrzymał dwie kary. Zespół z Lipska pokonał 32:27 Die Eulen Ludwigshafen. Trafienia nie zdobył również Piotr Chrapkowski. SC Magdeburg wygrał na wyjeździe 29:27 z TVB Stuttgart. Dobry mecz rozegrał Piotr Wyszomirski. Bramkarz TBV Lemgo zagrał przez 36 minut i miał 36% skuteczności. Zespół Polaka wygrał 31:25 z ostatnim w tabeli HSG Nordhorn-Lingen.