Bundesliga: nerwowa wygrana Bayernu

• Dodał: Jakub Łosiak
  • Data publikacji: 08.03.2020, 18:48

Bayern Monachium po golach Thomasa Muellera i Leona Goretzki pokonał w 25. kolejce Bundesligi FC Augsburg 2:0. Bawarczycy umocnili się na pozycji lidera Bundesligi.

Mecz od pierwszych minut przebiegał pod dyktando Bayernu. Mistrz Niemiec w swoim stylu długo utrzymywał się przy piłce, próbując konstruować akcje. Niewiele z tego wynikało. Cofnięty Augsburg skutecznie powstrzymywał ofensywne zapędy Bayernu. Przez całą pierwszą połowę niewiele się działo. Dopiero w doliczonym czasie przed szansą stanął Thomas Mueller, ale uderzył nad poprzeczką.

Po przerwie zobaczyliśmy ambitną postawę Augsburga, w barwach którego strzałami Manuele Neuera postraszyli Philipp Max i Iago. Bayern szybko jednak skarcił gości. W 53. minucie Mueller wykorzystał świetne podanie Boatenga za linię obrony i wyprowadził Bayern na prowadzenie. Gospodarze poczuli się pewniej i stwarzali sobie kolejne sytuacje. Nie potrafili zamienić ich jednak na gole. Joshua Zirkzee najpierw minimalnie przestrzelił, a potem jego strzał obronił Andreas Luthe. Bramkarz Augsburga popisał się również przy próbie Philippe Coutinho. Sytuacji sam na sam nie wykorzystał natomiast Serge Gnabry. Niewiele zabrakło a te sytuacje zemściłyby się na Bayernie. Florian Niederlechner mógł doprowadzić do remisu, ale udaną interwencją popisał się Neuer, a przy dobitce Niemiec nie trafił w bramkę. Niederlechner trafił do bramki Neuera w 85. minucie, ale chwilę wcześniej był na spalonym i gol nie został uznany. Bayern opanował sytuację i w doliczonym czasie Leon Goretzka po dwójkowej akcji z Gnabrym ustalił wynik spotkania na 2:0.

Bayern Monachium - FC Augsburg 2:0 (0:0)

Bramki: 53' Mueller, 90+1' Goretzka

Bayern: Neuer - Pavard, Boateng, Alaba, Davies - Kimmich, Thiago (85' Martinez) - Gnabry, Müller, Coutinho (84' Hernandez) - Zirkzee (70' Goretzka)

Augsburg: Luthe - Framberger, Jedvaj (80' Uduokhai), Gouweleeuw, Iago - Richter, Khedira, Baier, Löwen (75' Finnbogason), Max (67' Vargas) - Niederlechner

Kartki: Thiago

Sędzia: Bibiana Steinhaus (Niemcy)