Serie A: Milan pokonany! Gol Ibry nie pomógł

• Data publikacji: 08.03.2020, 17:00

AC Milan nie może zaliczyć tej niedzieli do udanych. Uległ na pustym San Siro ekipie Genoi 1:2. Honorową bramkę dla Rossonerich strzelił Zlatan Ibrahimović.

Liczba drużyn Serie A rywalizująca o miejsce dające prawo gry w Lidze Europy jest ogromna. Dziś Milan stanął przed szansą na utrzymanie równej liczby punktów ze znajdującym się na szóstym miejscu Napoli. Nie wszystko poszło jednak zgodnie z planem. Już w siódmej minucie goście objęli prowadzenie. Przy bramce Pandeva ogromny wkład miał Antonio Sarabia, który wyłożył piłkę Macedończykowi na pustą bramkę, a ten się nie pomylił. Jeszcze przed przerwą doczekaliśmy się drugiego trafienia w tym spotkaniu. To także było autorstwa zawodników prowadzonych przez Nicolę. Tym razem wykończenie także było jedynie formalnością. Francesco Cassata skorzystał z usług Lasse Shone i mieliśmy 2:0 dla Genoi.

O ile w pierwszej połowie obie drużyny wyglądały podobnie jeśli chodzi o kreowane sytuacje i posiadanie piłki, to druga połowa należała do gospodarzy. Jak się okazało jednak, nie było ich stać na wiele. Mimo przewagi potrafili zdobyć się jedynie na kontaktowe trafienie. Autorem którego był, a jakże, Zlatan Ibrahimović. Szwed popisał się najszybszą reakcją na zamieszanie w polu karnym, które wywołało dośrodkowanie z rzutu rożnego. Dopadł do piłki znajdującej się na piątym metrze i mocnym strzałem umieścił piłkę w bramce. To było ostatnie trafienie tej niedzieli na pustym San Siro. Genoa może być bardzo zadowolona z tego rezultatu, ponieważ trzy punkty wydatnie pomogą jej w walce o utrzymanie.

AC Milan - Genoa CFC 1:2 (0:2)

Bramki: 77' Ibrahimović – 7' Pandev, 41' Cassata

AC Milan: Begović – Conti (90+1' Calabria), Gabbia, Romagnoli, Hernández – Binnásir, Kessié – Castillejo, Çalhanoğlu (56' Bonaventura), Rebić (56' Leao) – Ibrahimović

Genoa CFC: Perin – Soumaoro, Biraschi, Masiello – Romero, Cassata, Schoene (56' Sturaro), Behrami (62' Jagiełło), Criscito – Sanabria, Pandev (79' Pinamonti)

Sędziował: Daniele Doveri (Rzym)