PGNiG Superliga: sensacje w Zabrzu i Szczecinie

• Data publikacji: 08.03.2020, 20:25

Za nami 24. kolejka rozgrywek PGNiG Superligi mężczyzn, gdzie najciekawiej było w Zabrzu i Szczecinie. Górnik do zwycięstwa potrzebował rzutów karnych, zaś Pogoń przegrała ze Stalą Mielec.

NMC Górnik Zabrze 34:36 k. Piotrkowianin Piotrków Trybunalski

W Zabrzu mieliśmy nie lada sensację, gdyż trzeci w tabeli Górnik, przegrał po serii rzutów karnych z dużo niżej notowanym Piotrkowianinem. Od pierwszego gwizdka działo się naprawdę sporo ciekawego. Wystarczy powiedzieć, że po upływie ośmiu minut padło aż szesnaście bramek - 8:8. W kolejnych minutach oba zespoły zmieniały się na prowadzeniu, ale końcówka należała do gości, którzy do szatni schodzili z prowadzeniem - 18:15. Po zmianie stron, piotrkowianie utrzymywali przewagę, a nawet ją powiększali, wykorzystując niemożliwe sytuacje. "Górnikom" udało się jednak dopaść rywali przy wyniku - 26:26. W ostatnich dziesięciu minutach, to zabrzanie uzyskali trzy trafienia przewagi, lecz... goście się nie poddali i odrobili. O losach spotkania miały więc decydować tzw. "siódemki". W nich, więcej zimnej krwi zachowali przyjezdni i wygrali - 3:1, zgarniając tym samym meczowe zwycięstwo.

NMC Górnik Zabrze: Galia, Skrzyniarz – Bondzior 2, Bis 7, Tomczak 7, Sićko 1, Łyżwa 1, Sluijters 3, Czuwara 2, Tatarincew 1, Gliński, Gogola 3, Kondratiuk 3, Bąk 3, Medwid

Piotrkowianin Piotrków Trybunalski: Procho, Kot, Mihaljević – Mróz 2, Iskra, Szopa, Kaźmierczak, Swat 2, Turkowski, Nastaj, Gluch 8, Surosz 6, Pożarek 2, Sobut 5, Tórz 4, Rutkowski 4

.....

Sandra SPA Pogoń Szczecin 27:29 SPR Stal Mielec

Do sporej niespodzianki doszło również w Szczecinie, gdzie miejscowa Pogoń przegrała z dołującą w tabeli Stalą Mielec. Początek spotkania był dość nerwowy, ale potem goście wyszli na kilka bramek do przodu, ponieważ szczecinianie kompletnie stanęli. W kolejnych minutach gra się nieco wyrównała, a gospodarze wyszli nawet na prowadzenie. Jednak do przerwy, to Stal prowadziła różnicą jednego trafienia - 12:11. W drugiej połowie gra nadal była wyrównana, choć miejscowi często łapali kary i grali w osłabieniu. W końcówce, po czerwonej kartce dla Patryka Biernackiego, mielczanie zdobyli trzy gole z rzędu i ostatecznie wygrali - 29:27.

Sandra SPA Pogoń Szczecin: Terekhov, Gawryś – Horiha 8, Bosy 7, Krupa 2, Krysiak 2, Rybski 2, Zaremba 2, Fedeńczak 1, Matuszak 1, Biernacki 1, Jedziniak 1

SPR Stal Mielec: Andelić, Witkowski – Ivanović 10, Wojdak 4, Krępa 3, Mochocki 3, Wołyncew 3, Misiewicz 3, Krupa 1, Chodara 1, Kornecki 1, Jędrzejewski