PlusLiga: derbowe starcie dla GKS-u Katowice!

• Data publikacji: 08.03.2020, 23:00

GKS Katowice pokonał w derbach Górnego Śląska ekipę Jastrzębskiego Węgla - 3:1 i awansował chwilowo na szóste miejsce w ligowej tabeli.

Gospodarze zaskoczyli faworyzowanych gości i po ciekawym spotkaniu pokonali ich w czterech setach, zyskując za to trzy punkty do tabeli PlusLigi. Katowiczanie od samego początku dominowali i po kilku z rzędu akcjach Jakuba Jarosza prowadzili już - 11:6. Jastrzębianie próbowali różnych rozwiązań taktycznych i zmian personalnych, ale w końcówce, po serii zagrywek Kamila Kwasowskiego, GKS wygrał do 21. Druga partia była dużo bardziej wyrównana i bardzo długa, a sukcesie jastrzębian decydowała gra na przewagi. Po dobrych serwisach Tomasza Fornala oraz skutecznych kontrach Dawida Konarskiego, goście uzyskali cztery punkty zapasu - 16:12. Mimo to, GKS zdołał doprowadzić do remisu, ale po długiej wymianie ciosów musiał uznać wyższość rywali - 31:29. W trzecim secie walka też trwała do samego końca, a zwyciężyli w niej katowiczanie - 25:23. Ostatnia odsłona spotkania zakończyła się takim samym rezultatem, jak ta inauguracyjna. Do duetu Jarosz-Kwasowski dołączył jeszcze Rafał Szymura, który skutecznie rozbijał środkowych JSW. Osamotniony Konarski nie był w stanie przeciwstawić się dobrze dysponowanym gospodarzom i dzięki temu GKS zwyciężył w tym derbowym starciu - 3:1.

GKS Katowice 3:1 Jastrzębski Węgiel (25:21, 29:31, 25:23, 25:21)

GKS Katowice: Firlej, Szymura, Kwasowski, Nowakowski, Zniszczoł, Jarosz, Watten (libero), Gregorowicz (libero) oraz Musiał, Fijałek, Buchowski

Jastrzębski Węgiel: Kampa, Fornal, Fromm, Vigrass, Gładyr, Konarski, Popiwczak (libero) oraz Rusek, Depowski, Bucki