Serie A: smutny hit dla Juventusu

• Data publikacji: 08.03.2020, 22:35

Przy pustych trybunach rozegrany został hit 26. kolejki Serie A, w którym Juventus podejmował w Turynie Inter Mediolan. Atmosfera, a właściwie jej brak, udzieliła się piłkarzom obu drużyn, którzy w pierwszej połowie grali bardzo słabo. Ostatecznie Juventus zwyciężył 2:0 po bramkach Ramseya i Dybali.

Nie tak z pewnością wszyscy wyobrażali sobie spotkanie pomiędzy Juventusem, a Interem. Miały być wielkie widowisko, gorąca atmosfera oraz piękne akcje zakończone bramkami. Zamiast tego było szaro i ponuro, a także bez tempa jak na sparingu.

W pierwszej połowie groźne sytuacje do zdobycia gola można by policzyć na palcach u jednej ręki, a i tak byśmy mieli problem w zagospodarowaniu wszystkich z nich. W 15. minucie Cristiano Ronaldo zagrał do Douglasa Costy, a Brazylijczyk uderzył na bramkę. Spokojnie wybronił jednak Handanović. Walka toczyła się głównie w środku pola, a gdy już piłka znajdowała się pod którymś z pól karnych to zazwyczaj cała akcja kończyła się zdobyciem stałego fragmentu gry, z którego nie wynikało praktycznie żadne zagrożenie. W 36. minucie udaną paradą wykazał się Wojciech Szczęsny po strzale Marcelo Brozovicia. Polski golkiper znalazł się oczywiście pomiędzy słupkami w tak prestiżowym spotkaniu, ale nie miał zbyt wielu interwencji w pierwszej połowie, a ta zakończyła się bezbramkowym remisem.

Gorzej szczerze mówiąc już być raczej nie mogło, więc z optymizmem czekaliśmy na to, co będzie dziać się po przerwie. I na gola długo nie musieliśmy czekać. 10 minut po przerwie na listę strzelców wpisał się Aaron Ramsey. Matuidi wpadł w pole karne, podał z końcowej linii przed bramkę, ale piłki nie potrafił przejąć Ronaldo. Dopadł do niej jednak Ramsey i płaskim strzałem pokonał Handanovicia. W 59. minucie na boisku pojawił się Paulo Dybala, który zmienił Douglasa Costę. To był świetny ruch ze strony Maurizio Sarriego, gdyż Argentyńczyk podwyższył  w 67. minucie rezultat. Dybala rozegrał dwójkową akcję z Ramseyem. Walijczyk wycofał piłkę do piłkarza Albicelestes, a ten płaskim strzałem trafił do siatki.

Antonio Conte chwilę po stracie drugiej bramki pokusił się o zmiany, ale nie przyniosły one zamierzonego skutku. W 79. minucie czerwoną kartkę otrzymał Padelli. Zawodnik Interu, przebywając na ławce prawdopodobnie powiedział zbyt wiele w kierunku arbitra, a ten nie zawahał się mu pokazać czerwonego kartonika. Mediolańczycy próbowali atakować w końcówce, lecz nie zdołali zdobyć gola kontaktowego. W doliczonym czasie gry na 3:0 mógł podwyższyć Ronaldo, ale jego strzał powędrował nad poprzeczką.

Wynik nie uległ już zmianie i Juve może dopisać sobie trzy ważne punkty. Kto wie, może nawet decydujące o losach mistrzostwa.

Juventus - Inter Mediolan 2:0 (0:0)

Bramki: 55' Ramsey, 67' Dybala

Juventus FC: Szczęsny – Cuadrado, Bonucci, de Ligt, Aléx Sandro (78' De Sciglio) – Ramsey, Bentancur, Matuidi – Costa (59' Dybala), Higuaín (80' Bernardeschi), Ronaldo

Inter Mediolan: Handanovič – Škriniar, de Vrij, Bastoni – Candreva (74' Gagliardini), Vecino, Brozović, Barella (59' Eriksen), Young – Lukaku (77' Alexis Sanchez), Lautaro Martínez

Żółte kartki: 87' Ronaldo – 63' Škriniar, 71' Vecino, 79' Brozović

Czerwone kartki: 79' D. Padelli

Sędzia: Marco Guida