2 Liga: Widzew lepszy w meczu na szczycie, kolejna wpadka GKS-u Katowice

• Data publikacji: 09.03.2020, 15:20

Liderujący Widzew Łódź wygrał w Łęcznej z Górnikiem w meczu na szczycie 22. kolejki drugiej ligi i uciekł rywalom na pięć punktów. Kolejną wpadkę zanotowali zaś katowiczanie, przegrywając w Elblągu z Olimpią.

Górnik Łęczna 1:2 Widzew Łódź

6' Baranowski - 17' (sam.) Kalinkowski, 38' Możdżeń

Górnik, po klęsce w Toruniu, podejmował lidera rozgrywek - Widzew Łódź. Spotkanie rozpoczęło się fantastycznie dla łęcznian, którzy po sześciu minutach prowadzili, po trafieniu Pawła Baranowskiego. Goście odpowiedzieli dziesięć minut później. W sporym zamieszaniu pod bramką wyręczył ich Bartłomiej Kalinkowski, posyłając piłkę do własnej bramki. Rezultat końcowy został ustalony jeszcze przed przerwą, gdy w 38. minucie, trzy punkty zapewnił Widzewowi Mateusz Możdżeń.

Olimpia Elbląg 3:1 GKS Katowice

66' Brychlik, 83' (k.), 88' Prytulak - 72' (k.) Stefanowicz

Katowiczanie pojechali do Elbląga z myślą o trzech punktach, po tym jak tylko zremisowali u siebie z Błękitnymi. Olimpia zaś, po remisie w Łodzi, miała chrapkę na kolejne punkty. Pierwsza połowa trochę rozczarowała, gdyż mało było emocji, a tym samym goli nie było. Dopiero po godzinie gry, prowadzenie gospodarzom dał Przemysław Brychlik. Odpowiedź katowiczan nadeszła jednak sześć minut później, gdy z rzutu karnego pewnie trafił Maciej Stefanowicz. Gdy wydawało się, że mecz zakończy się remisem, to do akcji wkroczył Oleksij Prytulak. Najpierw wykorzystał "jedenastkę", a na dwie minuty przed końcem, ustalił wynik końcowy na - 3:1 dla Olimpii.

.....

Pozostałe wyniki 22. kolejki:

Gryf Wejherowo 1:0 Znicz Pruszków

30' Pęk

Bytovia Bytów 1:0 Resovia Rzeszów

55' Liberacki

Pogoń Siedlce 1:0 Garbarnia Kraków

74' Wełna

Stal Rzeszów 1:2 Górnik Polkowice

83' (k.) Pieczara - 7' Wacławczyk, 45+1' Bednarski

Skra Częstochowa 1:0 Elana Toruń

20' (sam.) Sokół

Błękitni Stargard 0:0 Stal Stalowa Wola

Legionovia Legionowo 0:0 Lech II Poznań

.....

Wyniki 21. kolejki:

Widzew Łódź 2:2 Olimpia Elbląg

18' Radwański, 82' Robak - 78' Wenger, 89' Kiełtyka

Znicz Pruszków 2:1 Pogoń Siedlce

37' Bochenek, 68' (k.) Noiszewski - 31' Walków

Elana Toruń 5:0 Górnik Łęczna

19' Kozłowski, 38' Marcin, 56' (k.) Onsorge, 63' Hrnciar, 86' Stryjewski

Stal Stalowa Wola 0:0 Bytovia Bytów

GKS Katowice 2:2 Błękitni Stargard

26' Błąd, 39' Woźniak - 1' Cywiński, 33' Gawron

Górnik Polkowice 4:1 Skra Częstochowa

25' Szuszkiewicz, 63', 64', 80' Bednarski - 73' (k.) Wolny

Resovia Rzeszów 6:0 Gryf Wejherowo

20', 58' Świderski, 32' Mikulec, 45+3' Kaliniec, 62' Zalepa, 83' Twardowski

Garbarnia Kraków 3:1 Legionovia Legionowo

3' Radwanek, 16' Kuczak, 20' Mruk - 25' Małek

Lech II Poznań 2:1 Stal Rzeszów

49' Sobol, 87' (k.) Szymczak - 11' Pieczara