Fortuna 1.Liga: comeback jastrzębian, hit dla Podbeskidzia

• Data publikacji: 10.03.2020, 13:27

W hicie 22. kolejki Fortuna 1.Ligi, Podbeskidzie Bielsko-Biała pokonało Wartę Poznań i zamieniło się z nią na pozycji lidera. Natomiast w Jastrzębiu-Zdroju, miejscowy GKS zanotował "come back" i ograł Radomiaka Radom.

Podbeskidzie Bielsko-Biała 2:0 Warta Poznań

8' Rzuchowski, 51' Jaroch

Na stadionie w Bielsku-Białej miał miejsce szlagier 22. kolejki Fortuna 1.Ligi, gdyż wicelider podejmował lidera. W poprzedniej kolejce, oba zespoły odniosły pewne zwycięstwa, co tym bardziej dodawało smaczku, przed tą rywalizacją. Lepiej zaczęli jednak bielszczanie, którzy już po ośmiu minutach wyszli na prowadzenie. Do poznańskiej bramki trafił Michał Rzuchowski, a w kolejnych fragmentach "Górale" mieli miażdżącą przewagę. "Warciarze" zaś, jeszcze przed przerwą osłabili się, gdy w przeciągu czterech minut wyleciał Bartosz Kieliba. To tylko zwiększyło szanse gospodarzy, którzy sześć minut po wznowieniu gry ustalili wynik końcowy. Tym razem, na listę strzelców wpisał się Bartosz Jaroch. Dzięki tej wygranej, Podbeskidzie zrównało się z Wartą punktami i dzięki lepszemu bilansowi bramek, to oni zostali nowymi liderami.

GKS Jastrzębie-Zdrój 3:2 Radomiak Radom

76' Mróz, 81' Jadach, 83' Farid - 57', 69' (k.) Mikita

Ciekawie było również na Śląsku, gdzie GKS Jastrzębie mierzył się w starciu beniaminków z Radomiakiem Radom. Do przerwy nic ciekawego się nie działo, ale po zmianie stron było już mnóstwo emocji i zwrotów akcji. Tuż przed upływem godziny gry, prowadzenie dla gości zdobył Patryk Mikita. W 69. minucie, ten sam zawodnik podwyższył na - 2:0, wykorzystując rzut karny. Wydawało się więc, że trzy punkty pojadą do Radomia, ale nic z tego. Sześć minut później, gola kontaktowego dla jastrzębian strzelił Marek Mróz. Natomiast w 81. minucie było już - 2:2. Tym razem do bramki rywali trafił Kamil Jadach. To jednak nie był koniec popisów miejscowych, bo raptem 120 sekund później, trzy punkty zapewnił im Ali Farid.

.....

Pozostałe wyniki 22. kolejki:

Wigry Suwałki 1:2 Olimpia Grudziądz

25' Sauczek - 20' Embalo, 81' Kamiński

Stal Mielec 0:3 Bruk-Bet Termalica Nieciecza

33' (k.) Wlazło, 57', 64' Gutkovskis

Sandecja Nowy Sącz 3:0 Stomil Olsztyn

13', 16' Gabrych, 37' Piter-Bućko

Zagłębie Sosnowiec 3:5 Puszcza Niepołomice

34' (k.) Pawłowski, 61', 69' Rubio - 40' Tomalski, 60', 65' Radionov, 71' Żurek, 86' Cikos

Miedź Legnica 5:2 Chojniczanka Chojnice

24', 80' Marquitos, 51' Kostorz, 74' Santana, 90+3' Roman - 30' Kuzimski, 70' Papikyan

Chrobry Głogów 5:1 GKS Tychy

36', 41' Lebedyński, 57' Mandrysz, 71' Michalec, 90' Kubica - 53' Piątkowski

Odra Opole 1:0 GKS Bełchatów

68' Janus

.....

Wyniki 21. kolejki:

Warta Poznań 3:0 Radomiak Radom

52' Kieliba, 81' Janicki, 90+6' Jaroch

Podbeskidzie Bielsko-Biała 4:0 Wigry Suwałki

32' Gach, 48' Figiel, 57' Bashlay, 89' Rzuchowski

Puszcza Niepołomice 1:3 Chrobry Głogów

40' (k.) Stawarczyk - 14' (k.) Ilków-Gołąb, 18' Benedyczak, 90' Kowalczyk

Olimpia Grudziądz 0:5 Stal Mielec

3' Mak, 31' Getinger, 49' Prokić, 52' Żyro, 70' Nowak

Bruk-Bet Termalica Nieciecza 1:2 Chojniczanka Chojnice

90+5' Szarek - 56' Kuzimski, 90+1' Rajch

Stomil Olsztyn 4:2 Odra Opole

12' van Huffel, 24', 58' (k.), 81' (k.) Sobczak - 7' (k.) Mikinić, 83' Czernysz

GKS Bełchatów 0:0 GKS Jastrzębie-Zdrój

GKS Tychy 2:2 Sandecja Nowy Sącz

7' Szumilas, 39' (k.) Grzeszczyk - 32' Kun, 88' (k.) Piter-Bućko

Miedź Legnica 0:2 Zagłębie Sosnowiec

56' Grzelak, 72' Mularczyk