Liga Mistrzów: pewny triumf i awans RB Lipska

• Data publikacji: 10.03.2020, 22:55

Piłkarze Red Bulla Lipsk wygrali w rewanżowym meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów z Tottenhamem - 3:0 i w pewnym stylu awansowali do ćwierćfinału tych rozgrywek.

Gospodarze dzisiejszego meczu, po wygranej w Londynie (1:0), byli faworytem tego starcia, co dość szybko zaczęli udowadniać. Już w 10. minucie, Timo Werner wyłożył piłkę będącemu tuż przed szesnastką Marcelowi Sabitzerowi, a Austriak płaskim strzałem pokonał Hugo Llorisa. Nieco ponad dziesięć minut później było - 2:0. Angelino, po fatalnym kiksie jednego z obrońców, dograł futbolówkę do wbiegającego w pole karne Sabitzera, a ten głową wpakował ją tuż przy bliższym słupku. Później swoje szanse mieli jeszcze Werner czy też Patrick Schick, ale francuski bramkarz "Kogutów" nie dał się pokonać. Najlepszą okazję dla gości miał zaś Giovani Lo Celso, jednak po okiwaniu kilku rywali przegrał w pojedynku z Peterem Gulacsim.

Po zmianie stron, więcej przy piłce byli piłkarze Jose Mourinho, ale nic konkretnego z tego nie wynikało. Co więcej, to podopieczni Juliana Nagelsmanna kreowali sytuacje podbramkowe. Jedną z nich miał Werner, ale posłał piłkę nieznacznie ponad poprzeczką. W końcówce meczu, lipszczanie dobili swoich rywali. Emil Forsberg w swoim pierwszym kontakcie z piłką po wejściu z ławki, dobił ją bramki obok bezradnego Llorisa. Tym samym, to gospodarze zagrają w ćwierćfinale Champions League.

Red Bull Lipsk - Tottenham Hotspur 3:0 (2:0)

Bramki: 10', 21' Sabitzer, 87' Forsberg

Red Bull Lipsk: Gulacsi - Klostermann, Upamecano, Halstenberg - Mukiele (55' Adams), Laimer, Sabitzer (87' Forsberg), Angelino - Nkunku (59' Haidara), Schick, Werner

Tottenham Hotspur: Lloris - Sessegnon, Tanganga, Alderweireld, Aurier (90+1' Walcott) - Winks, Dier, Lamela, Alli, Lo Celso (80' Fernandes) - Lucas

Żółte kartki: 50' Laimer, 71' Sabitzer - 34' Sessegnon, 45+1' Winks, 69' Tanganga, 70' Alli

Sędziował: Carlos Del Cerro (Hiszpania)