Liga Mistrzów: grad bramek w Walencji! Atalanta w ćwierćfinale!

• Data publikacji: 10.03.2020, 23:00

Atalanta Bergamo pokonała 4:3 Valencię CF w drugim meczu 1/8 fazy pucharowej Ligi Mistrzów. Stosunkiem bramkowym 8:4 Włosi przechodzą do ćwierćfinału tych prestiżowych rozgrywek, a czterema trafieniami popisał się dzisiaj Josip Iličić!

Strzelanie w Hiszpanii błyskawicznie rozpoczął Iličić. Już w 3. minucie otworzył wynik spotkania strzałem z rzutu karnego. Szybko strzelona bramka oznaczała olbrzymie problemy gospodarzy. W dwumeczu zespół przyjezdnych prowadził już 5:1 i był na najlepszej drodze do awansu. Hiszpanie jednak nie poddawali się i zdołali doprowadzić stan meczu do wyrównania. Gameiro w 21. minucie wykorzystał fatalny błąd obrońcy Atalanty i pewnie pokonał bramkarza w starciu sam na sam. Jeszcze przed przerwą arbiter drugi raz wskazał na jedenasty metr od bramki gospodarzy, a karnego na bramkę zamienił ponownie Iličić. Choć to Valencia w pierwszej połowie częściej utrzymywała się przy piłce i oddała nieznacznie większą ilość strzałów, jednak w najważniejszej statystyce królowali fantastyczni w tej edycji Ligi Mistrzów Włosi.

Druga połowa to już prawdziwy rollercoaster. Zaczęło się od tego, że zaledwie kilka minut po wznowieniu gry na zegarze znów zapanował remis. Po dośrodkowaniu w 51. minucie Gameiro z bliskiej odległości wpakował piłkę do bramki, a już 15 minut później po błyskawicznym ataku gospodarze cieszyli się z prowadzenia w meczu. Ferran Torres efektownie i efektywnie przelobował bramkarza ze skraju szesnastki, po doskonałym zagraniu Parejo. Radość Hiszpanów nie trwała jednak długo, gdyż po 4. minutach padła bramka numer sześć w tym meczu! Bramkę numer trzy, a więc hat trick zdobył Iličić. Ładnym, mierzonym strzałem z okolic 16. metra Słoweniec kolejny już raz doprowadza do remisu. Wynik meczu w 82. minucie ustalił nie kto inny, jak Josip Iličić! Genialnym strzałem w samo okienko z czternastu metrów odprawia Valencię z Ligi Mistrzów!

Valencia CF - Atalanta Bergamo 3:4 (1:2)

Bramki: Gameiro 21', 51', Torres 67' - Iličić 3', 43', 71', 82'

Valencia CF: Cillessen - Gaya, Diakhaby, Coquelin, Wass - Soler, Kondogbia, Parejo, Torres - Rodrigo, Gameiro

Atalanta Bergamo: Sportiello - Palomino, Caldara, Djimisiti - Gosens, Freuler, de Roon, Hateboer, Pasalic - Iličić, Gomez

Żółte kartki: Coquelin 33', Diakhaby 42', Kondogbia 58', Wass 64' - Freuler 85'

Sędziował: Ovidiu Hațegan (Rumunia)