Liga Mistrzów: PSG gra dalej! Borussia za burtą

• Data publikacji: 11.03.2020, 22:52

PSG wyeliminowało Borussię Dortmund i awansowało do ćwierćfinału Ligi Mistrzów! Paryżanie po porażce w Dortmundzie odrobili straty i wynik 2:0 dał im upragniony awans.

Strzelanie w Paryżu rozpoczął Neymar. Brazylijczyk pokonał bramkarza gości strzałem po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Wynik 1:0 dawał awans Paryżanom dzięki bramce zdobytej na wyjeździe. Jeszcze w pierwszej połowie wynik meczu ustalił Bernat. Po zgraniu w pole karne ładnie przeciął tor lotu piłki, czym zaskoczył Buerkiego. Tempo pierwszej połowy stało na dobrym, wysokim poziomie. Nieznacznie przeważali Paryżanie, co przełożyło się na dwie zdobyte bramki.

Po przerwie to Niemcy próbowali za wszelką cenę zdobyć bramkę dającą kontakt. Starania obu drużyn były na tyle nieudolne, że w drugiej połowie nie obejrzeliśmy żadnego celnego uderzenia. Goście częściej utrzymywali się przy piłce, jednak nie udało im się finalnie zdobyć żadnej bramki. Znacznie więcej groźnych ataków przeprowadzili panowie w żółtych koszulkach, jednak zabrakło konkretów i skuteczności.

PSG tym samym dołącza do RB Lipska i Atalanty w gronie ćwierćfinalistów Ligi Mistrzów.

PSG - Borussia Dortumnd 2:0 (2:0)

Bramki: Neymar 28', Bernat 45+1'

PSG: Navas - Kehrer, Marquinhos, Kimpembe, Bernat - Di Maria (79' Kurzawa), Paredes (92' Kouassi), Gueye, Neymar - Sarabia (64' Mbappe), Cavani

Borussia Dortmund: Buerki - Piszczek, Hummels, Zagadou - Hakimi (87' Goetze), Can, Witsel (71' Reyna), Guerreiro - Sancho, Haaland, Hazard (68' Brandt)

Żółte kartki: Bernat 68', Neymar 89', Marquinhos 90', Di Maria 90', Mbappe 90+3' - Haaland 16', Hummels 61'

Czerwona kartka: Can 89'

Sędziował: Anthony Taylor (Anglia)