Koszykówka - Super Ligi: Efes zwycięża i wraca na fotel lidera

• Data publikacji: 17.03.2020, 20:45

Dziś odbył się zaległy mecz 20. kolejki tureckiej koszykarskiej ekstraklasy. Anadolu Efes pewnie pokonali u siebie Bursaspor, dzięki czemu ponownie zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli.

Gospodarze rozprawili się z rywalami 86:55, nadrabiając stratę w tabeli i obejmując prowadzenie w Super Ligi. Koszykarze Bursasporu nie mieli najmniejszych szans, bowiem każdą kwartę zwyciężyli zawodnicy Anadolu. Goście notowali ostatnio dobrą passę (4 zwycięstwa z rzędu), jednak koszykarze z Efes przerwali ten zwycięski rajd. Przedłużyli oni tym samym swój solidny rezultat, jakim jest siódma ligowa wygrana z rzędu. Ostatnimi pogromcami Anadolu byli koszykarze Darussafaka, którzy pokonali liderów tabeli 11 lutego.

Jeśli pandemia koronawirusa nie spowoduje, iż władze ligi wstrzymają rozgrywki, 24. kolejka rozpocznie się w sobotę 21 marca.

Anadolu Efes - Bursaspor 86:55 (19:13; 21:13; 28:16; 18:13)