Piłka nożna - świat: ciekawie w Hongkongu i Chile

• Data publikacji: 18.03.2020, 22:58

Z powodu pandemii koronawirusa zawieszono większość, lecz nie wszystkie rozgrywki piłkarskie na świecie. Dzisiaj odbyło się dość mało meczów, ale jest o czym pisać. Głównym obiektem zainteresowań kibiców były zapewne mecze 25. kolejki ligi nigeryjskiej.

Ekstraklasa nigeryjska, inaczej NPFL (Nigeria Professional Football League), rozegrała dziś wszystkie mecze 25. kolejki. Liderzy tabeli Plateau pokonali u siebie Kwarę, dzięki czemu utrzymali pierwszą pozycję. Wiceliderzy pewnie zwyciężyli z Warri Wolves, również utrzymując swoje miejsce. Bezbłędnie przez środowe zmagania przebrnęli również piłkarze Lobi Stars, wygrywając z Ifeanyi Ubah. Zwycięstwo pozwoliło im umocnić się na trzeciej pozycji w ligowej tabeli. Ogromną niespodziankę sprawili zawodnicy Katsina United, którzy wygrali na wyjeździe z Sunshine Stars. Warto dodać, że zwycięzcy tego spotkania dotychczas strzelili w tym sezonie tylko jedną bramkę na wyjeździe.

MFM FC - Abia Warriors - 2:1

Dzisiaj rozegrano także jeden w Hongkongu. W tamtejszej Premier League, Lee Man Warriors mierzyli się z Kitchee. Mecz, z wiadomych względów, odbył się bez udziału publiczności. Goście prowadzili do 88. minuty po bramce Serba Nikoli Komazeca, lecz gospodarze nie dali za wygraną i strzelając dwa gole w końcówce spotkania przypieczętowali tym samym swoje szóste ligowe zwycięstwo w tym sezonie. Zawodnikiem meczu został Francuz Michael N'dri, zdobywca obu bramek dla Lee Man Warriors

Lee Man Warriors - Kitchee 2:1 (0:0)

88', 90+3' N'dri - 66' Komazec

Ciekawie było również na chilijskich boiskach. Na zapleczu ekstraklasy, San Felipe podejmowali u siebie CD Santa Cruz. Gospodarze walczą w tym sezonie o awans do Primera Division, zaś goście zajmują przedostatnie miejsce w ligowej tabeli. Mecz, tak jak w Hongkongu, odbył się bez widzów. CD Santa Cruz nie zwyciężyli meczu od 6 października 2019 roku. Mieli szansę dokonać tego dzisiaj i to z nie byle jakim rywalem. Goście wyszli na prowadzenie już w 5. minucie za sprawą Davida Salazara. Wynik 1:0 utrzymywał się prawie przez całe spotkanie. W 77. minucie Diego Diaz, obrońca Santa Cruz, otrzymał czerwoną kartkę. Gospodarze wykorzystali grę w przewadze i w 86. minucie Julio Castro Gutierrez doprowadził do wyrównania. Końcowy rezultat jest niezbyt korzystny dla San Felipe, którzy mają ambitne plany by za rok grać poziom wyżej. Dla rywali wynik ten oraz pierwszy punkt do tabeli w tym sezonie jest bardzo ważny.

San Felipe - CD Santa Cruz 1:1 (0:1)

86' Castro Gutierrez - 5' Salazar