Piłka nożna - A-League: zwycięstwa Brisbane Roar i Melbourne City

• Data publikacji: 20.03.2020, 12:15

Rozgrywki piłkarskie nie zostały jeszcze przerwane w kilku miejscach, również w Australii. Dziś odbyły się dwa mecze tamtejszej A-League. Central Coast Mariners ulegli Melbourne City, zaś Brisbane Roar okazali się lepsi od Newcastle Jets.

Spotkanie w Brisbane odbyło się z wiadomych względów bez publiczności. Mecz był bardzo wyrównany, jednak o końcowym triumfie zadecydowało trafienie Scotta McDonalda w 16. minucie. Zawodnik gospodarzy wykorzystał podanie Muratovicia i pokonał bramkarza gości. Piłkarze Newcastle Jets mieli kilka szans by wyrównać, lecz albo brakowało im celności albo golkiper Brisbane Roar popisywał się skuteczną paradą. Ostatecznie gospodarze zwyciężyli 1:0, awansując na 4. miejsce w tabeli. Warto jednak wspomnieć, iż mają oni najwięcej rozegranych dotychczas spotkań spośród wszystkich jedenastu zespołów.

Emocji nie zabrakło w drugim dzisiejszym spotkaniu, pomiędzy Central Coast Mariners a Melbourne City. Wiceliderzy tabeli przyjechali na ten mecz z zamiarem zwycięstwa, co im się udało. Po hat-tricku Jamiego Maclarena oraz jednej bramce Markela Susaety zawodnicy z Melbourne pokonali Mariners 4:2. Dwa gole dla gospodarzy zdobył Jordan Murray.

Brisbane Roar - Newcastle Jets 1:0 (1:0)

16' McDonald

Central Coast Mariners - Melbourne City 2:4 (1:2)

2', 69' Murray - 5', 48', 74' Maclaren, 10' Susaeta