Świetny występ juniorek w Portugalii

• Data publikacji: 06.05.2018, 18:08

Agnieszka Wysokińska zajęła wysokie piąte miejsce na zawodach juniorskich w pięcioboju nowoczesnym w Leirii. Jednocześnie, wraz z Katarzyna Ligęzą i Darią Niedziałkowską, zajęła drugie miejsce w klasyfikacji drużynowej.

Wysokińska po szermierce (14 zwycięstw) zajmowała dziewiętnastą lokatę, a w pływaniu, w którym uzyskała czas 2:23,61, poprawiła się tylko o jedną pozycję. Swój wynik zawdzięcza zatem w dużej mierze biegowi i strzelaniu - w finałowej konkurencji zmagań osiągnęła czwarty rezultat i awansowała na piąte miejsce. Podobną ścieżkę przeszła Ligęza - dopiero 27. w szermierce (11 zwycięstw) i 17. w pływaniu (2:24,22) do kombinacji startowała z 25. pozycji, a uzyskując piąty czas biegu i strzelania awansowała na 12. miejsce. Najsłabszą z naszych reprezentantek okazała się tym razem Daria Niedziałkowska, która w szermierce zajęła 16. pozycję (14 zwycięstw), a po pływaniu, w którym uzyskała szósty czas (2:18,21) była czternasta. Zanotowała jednak spadek w finałowej konkurencji i ostatecznie uplasowała się na 18. miejscu. Drużynowo Polki przegrały jedynie z Węgierkami.

Świetną formę biegową zaprezentował w zawodach chłopców Marcel Suliga. Po szermierce (22. miejsce - 12 zwycięstw) i pływaniu (19. czas - 2:12,66) do kombinacji startował z 21. pozycji. Z drugim rezultatem biegu ze strzelaniem awansował jednak na 14. pozycję.

Zawody w Leirii zaliczały się do rankingu, który zadecyduje o kwalifikacjach na Młodzieżowe Igrzyska Olimpijskie w Buenos Aires. Każdemu krajowi przypada w udziale tylko jedno miejsce dla każdej z płci.