WTA Majorka: Rosolska nie zagra w półfinale

• Dodał: Szymon Frąckiewicz
  • Data publikacji: 21.06.2018, 15:30

Alicja Rosolska i Abigail Spears nie powtórzą w Majorce sukcesu z Nottingham i nie zdobędą tytułu. W 1/4 finału odpadły z ćwierćfinalistkami tegorocznego Roland Garros, czyli słoweńsko-hiszpańkim duetem Andreja Klepac/Maria Jose Martinez Sanchez.

Pierwszy set był z początku wyrównany, jednak w jego końcówce faworyzowane Słowenka i Hiszpanka przejęły inicjatywę i dwukrotnie przełamały Rosolską i Spears. Najpierw na 4-3, a następnie na 6-3, kiedy to wykorzystały pierwszą z dwóch wywalczonych piłek setowych.

W drugiej partii Klepac i Martinez Sanchez kontynuowały swoją dominację na korcie. Po kilkunastu minutach prowadziły już 3-0. Rosolska i Spears nie były w stanie w żaden sposób postawić się rywalkom. Ostatecznie polsko-amerykański duet wygrał w drugim secie zaledwie jednego gema.

Alicja Rosolska/Abigail Spears (POL/USA) – Andreja Klepac/Maria Jose Martinez Sanchez (SLO/ESP) 3-6 1-6