Piłka nożna - Wyszejszaja Liha: drugi mecz, druga porażka BATE

• Data publikacji: 30.03.2020, 08:59

Podczas gry na świecie jest pandemia koronawirusa, w Białorusi nadal gra się w piłkę nożną i nie tylko. W niedzielę zakończyła się druga kolejka Wyszejszajej Lihi - piłkarskiej ekstraklasy.

Obecnie prawie wszystkie rozgrywki sportowe na świecie są zawieszone. Kilka krajów nie "uległo" jednak zarazie i dumnie kontynuuje rozgrywki. Tak jest w przypadku Białorusi, gdzie oprócz piłki trwają również choćby finały ligi hokejowej. Aktualnie u naszych wschodnich sąsiadów odnotowano 94 przypadki zakażenia SARS-CoV-2.

Druga kolejka piłkarskiej ekstraklasy przyniosła kilka niespodzianek, tak samo jak pierwsza. Drugiej porażki w tym sezonie doznali piłkarze BATE Borysów oraz Dynama Mińsk. Ci pierwsi ulegli 1:2 Sławiji Mozyrz, zaś w derbach stolicy lepsi okazali się zawodnicy FC Mińsk. Drugie zwycięstwo w sezonie, oprócz wspomnianej ekipy z Mińska, odniosły także Eniergietyk-BDU, Żodzino oraz Isłacz Mińsk.

Najciekawszym meczem tej kolejki zdecydowanie były wcześniej wspomniane derby Mińska. Zwycięzcy tego spotkania prowadzili 3:0 po pierwszej połowie. Piłkarze Dynama zdołali nadrobić dwie bramki, strzelając w 77. oraz 80. minucie, lecz zabrakło czasu do zdobycia wyrównującej.