Zwycięstwo Chelsea i Arsenalu, remis w Manchesterze

• Data publikacji: 06.05.2018, 19:05

Rywalizacja Chelsea z Liverpoolem na koniec 37. kolejki Premier League zakończyła się zwycięstwem gospodarzy, po bramce Oliviera Girouda. Londyńczycy w dalszym ciągu mogą walczyć o miejsce w czołowej czwórce tabeli. Mistrz Anglii zremisował z Huddersfield, a kibice z Emirates Stadium pożegnali Arsène'a Wengera w wygranym meczu z Burnley.

Liverpool przed niedzielnym meczem posiadał bezpieczny margines błędu, dzięki któremu ewentualna porażka nie wykluczała zespołu Jurgena Kloppa z walki o miejsce w pierwszej czwórce tabeli, które gwarantuje udział w kolejnym sezonie Ligi Mistrzów. W innej sytuacji do meczu wyszli gospodarze, którzy zmuszeni byli walczyć na Stamford Bridge o zwycięstwo, aby móc liczyć na obecność w Top4 Premier League.

Pierwszą bramkę dla gospodarzy w 32. minucie spotkania strzelił Olivier Giroud. Była to trzecia bramka zdobyta przez byłego napastnika Arsenalu w barwach nowego klubu. Pomimo przewagi w posiadaniu piłki, zespół Jurgena Kloppa nie zdołał wyrównać wyniku w pierwszej połowie. W 57. minucie piłka ponownie wylądowała w bramce Liverpoolu. Antonio Ruediger strzelał ze spalonego, a gol nie został zaliczony. Wynik 1:0 utrzymał się do końca spotkania, a Chelsea zyskała szansę na walkę o awans do pierwszej czwórki tabeli Premier League.

Chelsea 1:0 Liverpool

Bramki:

1:0 Olivier Giroud 32'

Manchester City 0:0 Huddersfield Town

Pierwszy niedzielny mecz 37. kolejki Premier League, w którym nowy mistrz Anglii rywalizował z Huddersfield Town, zakończył się wynikiem 0:0. Manchester City nie dał rady pokonać walczącego o utrzymanie beniaminka, przez co mistrzowska feta na Etihad Stadium nie została przypieczętowana zwycięstwem. Stawka meczu dla gospodarzy była jednak znikoma, bowiem trofeum dla drużyny Pepa Guardioli czekało już przed meczem. W odwrotnej sytuacji do spotkania przystąpili piłkarze gości, którzy mieli okazję zdobyć w doliczonym czasie gry bramkę na wagę utrzymania w lidze.

5:0 Aubameyang 75'

Zespół Arsene'a Wengera w jego ostatnim meczu na Emirates Stadium zwyciężył 5:0 w meczu z Burnley. Arsenal pierwszą połowę spotkania zakończył przewagą 2:0. Druga część meczu również obfitowała w gole, dając Kanonierom pięciobramkowe zwycięstwo nad przyjezdnymi. Francuski szkoleniowiec w czwartek pożegnał się z marzeniami o finale Ligi Europy, tracąc tym samym możliwość walki o uczestnictwo Arsenalu w przyszłym sezonie Ligi Mistrzów. Kanonierzy ponieśli klęskę w meczu rewanżowym półfinału rozgrywek z Atletico Madryt, przegrywając 1:0 (1:2 w dwumeczu na korzyść zespołu Diego Simeone).

Arsene Wenger pożegnał się z kibicami Arsenalu w swoim ostatnim meczu na Emirates Stadium, po 22 latach obecności w północnym Londynie.