Liga Primera/Premier League: anulowany mecz w Nikaragui, start rozgrywek na Tajwanie

• Data publikacji: 13.04.2020, 13:37

W 16. kolejce nikaraguańskiej ekstraklasy odbyły się tylko cztery z pięciu zaplanowanych spotkań, gdyż starcie Juventusu Managua z Realem Madriz zostało przerwane w drugiej połowie. Natomiast na Tajwanie odbyła się inauguracja piłkarskich rozgrywek, a pierwszym liderem została ekipa Hang Yuen.

Chinandega 1:3 Esteli

39' (k.) Alcazar - 34' Castillo, 74' Ayerdis, 75' Guarch

Najciekawiej było w starciu Chinandega z wiceliderem rozgrywek - Esteli. Prowadzenie gościom dał w 34. minucie gry Edgar Castillo. Ich radość nie trwała jednak zbyt długo, bo zaledwie pięć minut. Wtedy też, z rzutu karnego wyrównał Erick Alcazar. Na kolejne emocje i gole przyszło nam poczekać do ostatniego kwadransa. Piłkarze Esteli załatwili sprawę w 60 sekund, gdy najpierw trafił Brandon Ayerdis, a chwilę po nim wynik końcowy ustalił Taufic Guarch.

.....

Juventus Managua 2:0 Real Madriz (anulowane)

62' Somarriba, 66' Mercado

Jalapa 0:0 Diriangen

Sabanas 0:1 Managua FC

1' Alvarez

Ocotal 0:1 Ferretti

37' Figueroa

.....

Ming Chuan University 2:4 Taiwan Steel

38' Bairui, 90+2' Yuanguan - 20' Fenelus, 35' Godoy, 57', 73' Estama

Aż sześć goli padło w meczu pomiędzy Ming Chuan University i Taiwan Steel. Jednak to goście wracali do domu z kompletem punktów. Na prowadzenie wyszli już po dwudziestu minutach gry, po trafieniu reprezentanta Turks i Caicos - Marca Fenelusa. Kwadrans później było już - 2:0, a do bramki "akademików" trafił Matias Godoy. 180 sekund potem gospodarze złapali kontakt dzięki bramce Qiu Bairui. Po zmianie stron, dubletem popisał się Benchy Estama i było już jasne, że goście wygrają. Rozmiary porażki, w doliczonym czasie meczu zmniejszył X Yuanguan.

.....

Hang Yuen 4:0 Red Lions

11' Chen, 30' Wu, 57' Wu Rong-Chueh, 81' Yu Chieh

Taichung 2:1 NTUS

52' Chen, 82' Hung Tzu-Kuei - 90+1' Ziming

Taipei Tatung 2:3 Taipower

45+1' Kouame, 80' Bai - 64' Zhaoan, 75', 90' Lee Hsiang-Wei