Wyszejszaja Liha: FK Słuck nowym liderem

• Data publikacji: 20.04.2020, 14:30

Za nami piąta seria gier w białoruskiej ekstraklasie, po której liderem została ekipa FK Słuck. Ciekawie było też w starciach BATE z Zhodino oraz FK Witebsk z Dynamem Brześć.

Szachcior Soligorsk 1:2 FK Słuck

89' (sam.) Koanda - 25' Kozlov, 45+1' Umar

Piłkarze ze Słucka pojechali na mecz z Szachciorem z zamiarem zwycięstwa i objęcia prowadzenia w ligowej tabeli. Tak też się stało, a zaczęło się w 25. minucie, gdy wynik meczu otworzył Yuri Kozlov. Goście dominowali i udokumentowali to drugim trafieniem w doliczonym czasie pierwszej połowy. Do bramki gospodarzy trafił Nigeryjczyk Bala Muhammad Umar i do przerwy było - 0:2. Kilka chwil po zmianie stron, drugą żółtą kartkę otrzymał Denis Obrazov i przyjezdni musieli radzić sobie w osłabieniu. 120 sekund potem Szachcior stanął przed szansą złapania kontaktu, ale doświadczony Darko Bodul nie wykorzystał rzutu karnego. Udało się im zdobyć gola w 89. minucie, choć spora w tym zasługa rywali, a konkretnie Souleymane Koandy, który pechowo pokonał własnego bramkarza. Ostarecznie FK Słuck wygrał - 2:1 i został nowym liderem tabeli.

FK Witebsk 1:0 Dynamo Brześć

87' (k.) Nicolaescu

Niezwykle dramatyczny przebieg miało spotkanie w Witebsku, gdzie gospodarze podejmowali Dynamo Brześć. Gościom zupełnie się ono nie układało, a pierwszym tego symptomem była kontuzja Kirilla Pechenina i wymuszona zmiana w 23. minucie meczu. Kilka chwil później, żółtą kartkę otrzymał Kameruńczyk Kiki Gabi, a w 73. minucie, wyleciał z boiska za drugą taką karę. To jednak nie był koniec kłopotów Dynama, gdyż pięć minut przed końcem wyleciał kolejny ich zawodnik - Evgen Khacheridi. Witebsk zwietrzył szansę i 120 sekund później otrzymał rzut karny. Do piłki podszedł rezerwowy Ion Nicolaescu i pewnym strzałem zapewnił gospodarzom trzy punkty.

.....

BATE Borysów 0:0 Torpedo BiełAZ Żodzino

Ruch Brześć 1:0 FK Mińsk

48' Sedko

Isłacz Mińsk 2:1 Sławija Mozyrz

63' (k.) Komarovski, 73' Yanush - 77' Narh

Biełszyna Bobrujsk 1:1 FK Smalawiczy

80' (k.) Glebko - 90' (k.) Barsukov

Dynamo Mińsk 2:0 Nioman Grodno

72' Goropevsek, 90+3' Shikavka

Eniergietyk-BDU Mińsk 0:1 FK Haradzieja