Vysshaya Liga/Yokary Liga: Istiqlol ratuje remis rzutem na taśmę, Ahal z kompletem

• Data publikacji: 21.04.2020, 13:40

Za nami kolejne serie gier na boiskach Tadżykistanu i Turkmenistanu, w których faworyci nie zawodzą i przodują w ligowych tabelach.

3. kolejka Vysshaya Liga:

Istiqlol Duszanbe 2:2 Khatlon

32', 90+5' (k.) Dzhalilov - 9' Baki-Akhunov, 44' Sharipov

W ten weekend doszło do starcia na szczycie pomiędzy aktualnym mistrzem - Istiqlolem Duszanbe i ekipą Khatlon. Emocji nie brakowało, a mecz zakończył się sprawiedliwym podziałem punktów. Pierwsza bramka padła po niespełna dziesięciu minutach gry, a jej autorem był zawodnik gości Parviz Baki-Akhunov. W kolejnych fragmentach miejscowi atakowali coraz częściej, szukając okazji do wyrównania. Znaleźli takową w 32. minucie, gdy na listę strzelców wpisał się Manuchekhr Dzhalilov. To jednak nie był jeszcze koniec emocji przed przerwą, bo w 44. minucie goście ponownie objęli prowadzenie, dzięki trafieniu Umarjona Sharipova. W drugiej połowie przewaga Istiqlolu była miażdżąca, ale bramka rywali wydawała się być jak zaczarowana. Do czasu. W 80. minucie, za drugą żółtą kartkę z boiska wyleciał Sharipov, a w szóstej minucie doliczonego czasu gry gospodarze otrzymali rzut karny. Do piłki podszedł Dzhalilov i pewnym strzałem uratował swojej drużynie cenny punkt.

.....

CSKA Pomir Duszanbe 3:1 Lokomotiv Pamir

6' Gaforov, 30' Dilshod, 79' Nodirbek - 50' Zoirov

Duszanbe 83 0:0 Faizkand

Regar-TadAZ 4:1 Istaravshan

1', 50' Makhmadiev, 58', 65' Ganiev - 36' Barotov

.....

4. kolejka Yokary Liga:

Ahal 2:0 Sagadam

42' Gurbanguly, 50' (k.) Tagayev

Liderujący w tabeli Yokary Ligi zespół Ahal podejmował u siebie ostatnią drużynę - Sagadam. Zgodnie z przewidywaniami gospodarze wygrali - 2:0 i wciąż pozostają jedyną ekipą z kompletem punktów. Tuż przed przerwą gola zdobył Ashirov Gurbanguly, zaś pięć minut po zmianie stron, wynik z rzutu karnego ustalił Elman Tagayev.

.....

Nebitci 1:2 Energetik

35' Yagmyrov - 28' Abdullayev, 69' Sermetov

Merw 0:1 FC Asgabat

32' Muhammedov

Altyn Asyr 1:1 Kopetdag Asgabat

78' Saparov - 87' Batyrgylych