Kubot i Melo w finale turnieju w Halle!

• Data publikacji: 22.06.2018, 18:06

Łukasz Kubot i Marcelo Melo awansowali do finału turnieju ATP na kortach trawiastych rozgrywanego w Halle! Rozstawieni z numerem 1 Polak i Brazylijczyk w półfinale pokonali Ivana Dodiga i Rajeeva Rama 5:7, 6:3, 12-10.

Mecz od samego początku był bardzo zacięty, choć rywale pierwszego gema zwyciężyli do 0. Obie drużyny nie odpuszczały, zwłaszcza przy swoim serwisie. W pierwszym secie nie doszło do żadnego break - pointu i to tie-break musiał rozstrzygnąć losy tej partii. W nim lepsi okazali się Ivan Dodig i Rajeev Ram.

Drugi set rozpoczął się znacznie lepiej dla polsko - brazylijskiej pary. Już w drugim podaniu przełamali rywali i nie dali sobie odebrać tej przewagi do końca, mimo że w końcówce seta Dodig i Ram byli bardzo blisko odrobienia strat.

W tie-breaku oba deble rozpoczęły bardzo mocno i agresywnie. Kubot i Melo przegrali swój serwis przy stanie 4-6 i wydawać by się mogło, że są bardzo blisko porażki w całym meczu. Jednak przy stanie 7-9 zdołali przełamać świetnie grających przeciwników, po czym zdobyli kolejne 2 punkty i wyszli na prowadzenie 10:9. Przy kolejnym serwisie po raz kolejny przełamali rywali i piłkę meczową zakończyli przy swoim podaniu!

Polacy, którzy są obrońcami tytułu zwycięstwem nad Chorwatem Dodigiem i Amerykaninem Ramem przedłużyli swoje szanse na obronę tytułu. Ich finałowych rywali wyłoni jutrzejszy mecz między braćmi Alexandrem i Mischą Zverevami z Niemiec a Chorwatem Nikolą Mekticem i Austriakiem Alexandrem Peyą.

Łukasz Kubot / Marcelo Melo  -  Ivan Dodig / Rajeev Ram 2:1 (6:7, 6:3, 12-10)