Premier League/Liga Primera: na Tajwanie bez zmian, w Nikaragui trwa faza play-off

• Data publikacji: 27.04.2020, 13:50

Na Tajwanie wciąż prowadzi ekipa Taipower z kompletem dziewięciu punktów, zaś w Nikaragui rozpoczęła się faza play-off. Za nami ćwierćfinały oraz pierwsze mecze półfinałowe.

3. kolejka Premier League:

Ming Chuan University 0:2 Taipower

1', 40' Lee Hsiang-Wei

Ekipa Taipower wciąż utrzymuje prowadzenie w ligowej tabeli. Tym razem trzy punkty zdobyła w wyjazdowym meczu z Ming Chuan University. Goście byli faworytem tego starcia i już po upływie zaledwie 60 sekund strzelili gola. Na listę strzelców wpisał się Lee Hsiang-Wei, a pięć minut przed przerwą ponownie pokonał bramkarza gospodarzy, ustalając w ten sposób końcowy rezultat na - 2:0.

.....

Hang Yuen 2:0 NTUS

24', 70' Anderson

Taichung 2:2 Taipei Tatung

33' Chen T., 52' Chen C. - 49' Kouame, 77' Hao-Wei

Taiwan Steel 3:2 Red Lions

22' Wu, 53', 84' Fenelus - 14' Koichi, 70' Lin Wei-Chieh

.....

Liga Primera Play-off:

Ekipa Esteli jest jedną nogą w finale po wyjazdowej wygranej nad Diriangen - 1:0. Łatwo o ten sukces nie było, bo spotkanie było bardzo wyrównane, a w dodatku goście grali przez ponad 25 minut w osłabieniu, gdyż z boiska wyleciał Richard Rodriguez. Kwadrans przed końcem jedynego gola zdobył Oscar Acevedo, stawiając swój zespół w korzystniejszej sytuacji przed rewanżem. W drugim półfinale, w rywalizacji Ferretti z Managua FC padł bezbramkowy remis, a więc wszystko się rozstrzygnie w rewanżu. Oba te mecze zaplanowane są na 29 kwietnia.

1/4 finału:

Diriangen 1:0 Juventus Managua

63' Laureiro

Ferretti 5:1 Jalapa

7', 48', 53' Forbes, 45' Garcia, 90+2' Figueroa - 52' (k.) Galeano