Vysshaya Liga/Yokary Liga: Istiqlol gromi, Ahal wymęcza sukces

• Data publikacji: 27.04.2020, 20:25

Za nami kolejne serie gier w Tadżykistanie i Turkmenistanie. Na czele ligowych tabel bez większych zaskoczeń, gdyż dominują faworyci.

4. kolejka Vysshaya Liga:

Istiqlol Dushanbe 6:1 Kuktosh Rudaki

15', 65' Dzhalilov, 61', 82', 90+3' Soirov, 69' (sam.) Nazarov - 81' Nazarov

Aktualny mistrz kraju i lider tabeli urządził sobie festiwal strzelecki w meczu przeciwko ekipie Kuktosh, gromiąc ich aż - 6:1. Już po kwadransie gry wynik otworzył Manuchekhr Dzhalilov. Na kolejne gole przyszło nam poczekać do drugiej połowy, gdy w 61. minucie na - 2:0 podwyższył Rustam Soirov. Cztery minuty później, po raz drugi trafił Dzhalilov, a Soirov dołożył jeszcze dwa, kompletując w ten sposób hat-tricka. Ostatnie słowa w tym meczu należały do zawodnika gości - Kholmuroda Nazarova. Najpierw, w 69. minucie wpakował piłkę do własnej siatki, a w 88. minucie uratował honor własnej ekipie, kierując futbolówkę już do właściwej bramki.

.....

Dushanbe 83 2:1 CSKA Pomir Dushanbe

8', 84' Fayzulloev - 88' Bobiev

FK Khujand 2:1 Regar-TadAZ Tursunzoda

24' Rixsiboev, 42' Bozorov - 22' Ganiev

Lokomotiv Pamir 2:3 FK Khatlon Kurgonteppa

59' Khasanov, 82' Sulaymonov - 30', 38', 67' Uzokov

FK Faizkand 2:1 FK Istaravshan

61' Kurbonov, 67' Murodov - 45+1' Kodirov

.....

5. kolejka Yokary Liga:

Kopetdag Ashgabat 0:1 FK Ahal

35' (k.) Tagayev

Liderujący w tabeli zespół Ahal przyjechał do stolicy z zamiarem zdobycia kolejnych trzech punktów i tak też się stało. Spotkanie to nie porwało jednak pod względem emocji, gdyż mało było sytuacji pod obiema bramkami. Jedyny gol padł dziesięć minut przed końcem pierwszej połowy, gdy z rzutu karnego trafił Elman Tagayev.

.....

FC Ashgabat 5:2 Nebitci Balkanabat

31' (k.) Tovakelov, 44' Muhammedov, 64', 68' Ivanov, 86' Isangulyyev - 74' Garajayev, 76' Gurbanov

Sagadam Turkmenbaszy 1:0 FK Merw

67' Nurlyyev

Energetik Mary 1:1 Altyn Asyr Ashgabat

90+5' Halmammedov - 69' Annadurdyyev

Adam Mroczek

Wielki fan sportu, a na portalu jego szef. Człowiek od pływania, żużla, piłki nożnej, a także biegów narciarskich, snowboardu i narciarstwa dowolnego. Rodowity torunianin, a prywatnie zagorzały kibic Liverpoolu FC oraz Apatora Toruń. Miłośnik podróży po Polsce i świecie oraz smakosz piwa.