Wyszejszaja Liha: FK Słuck wciąż prowadzi, BATE coraz wyżej

• Data publikacji: 27.04.2020, 15:00

W lidze białoruskiej dobiegła końca szósta kolejka rozgrywek ekstraklasy, a na czele wciąż pozostaje FK Słuck. Coraz wyżej w tabeli jest BATE Borysów, które zanotowało falstart, ale ostatnio wygrało na wyjeździe z FK Haradzieja.

6. kolejka Wyszejszaja Liha:

FK Słuck 3:2 Biełszyna Bobrujsk

20', 88' Umar, 35' Serdyuk - 44' Kovel, 52' Bordukov

Lider podejmował ostatnią w tabeli Biełszynę Bobrusjk, a więc wydawało się, że faworyt jest tylko jeden. Gospodarze wprawdzie wygrali, ale sporo się musieli namęczyć by te trzy punkty zgarnąć. Zaczęło się w 20. minucie meczu, gdy wynik otworzył Bala Muhammad Umar. Kwadrans później, na - 2:0 podwyższył asystent przy golu Umara, Artem Serdyuk. To jednak nie był jeszcze koniec goli w pierwszej połowie. Tuz przed zejściem do szatni kontaktową bramkę dla Biełszyny zdobył Leonid Kovel. Po zmianie stron emocje sięgnęły zenitu, gdy w 52. minucie do wyrównania doprowadził Pavel Bordukov. Przyjezdni wyczuli szanse i chcieli pójść za ciosem, ale brakowało kolejnego, skutecznego wykończenia akcji bramkowej. W 85. minucie nerwów na wodzy nie utrzymał Nikita Rochev i z drugą żółtą kartką musiał zejść z murawy. Ten fakt gospodarze bezlitośnie wykorzystali, a zwycięskiego gola 180 sekund później strzelił Umar. Dzięki tej wygranej, FK Słuck utrzymał pozycję lidera z dorobkiem 13 punktów.

FK Haradzieja 0:2 BATE Borysów

73' Dragun, 90+3' Saroka

Po bardzo słabym początku sezonu, aktualni mistrzowie kraju - BATE Borysów wracają powoli na właściwe tory. Po wyjazdowym zwycięstwie nad FK Haradzieja w ostatniej kolejce awansowali oni na czwarte miejsce w ligowej tabeli. Łatwo jednak o ten sukces nie było, gdyż gospodarze bardzo długo skutecznie się bronili. Pierwsza bramka padła dopiero w 73. minucie, a jej autorem był doświadczony zawodnik BATE - Stanislav Dragun. "Kropkę nad i", w doliczonym czasie gry postawił Anton Saroka, ustalając końcowy wynik meczu na - 2:0.

.....

Isłacz Mińsk 2:0 FK Witebsk

37' (k.) Komarovski, 55' Yansane

Torpedo BiełAZ Zhodino 0:0 Ruch Brześć

Dynamo Brześć 0:2 Szachcior Soligorsk

25' (sam.) Vitus, 67' Lisakovich

Sławija Mozyrz 1:3 FK Mińsk

79' Zhuk - 30' Gribovski, 46' Yarotski, 82' Vasilyev

Nioman Grodno 3:0 Eniergietyk-BDU Mińsk

66' Kadimyan, 72', 82' Tsabelin

FK Smalawiczy 1:3 Dynamo Mińsk

73' (sam.) Goropevsek - 7' Bakhar, 39', 69' Shikavka