Premier League/Yokary Liga: Taipower gromi outsidera, derby stolicy dla Altyn Asyr

• Data publikacji: 05.05.2020, 21:50

Za nami kolejne serie gier na Tajwanie i w Turkmenistanie. Stanęła zaś liga w Tadżykistanie, gdzie pojawiły się pierwsze zakażenia koronawirusem.

4. kolejka Premier League:

Red Lions 1:6 Taipower

76' Xiang Wang - 3', 28' Chen Ch., 41' Che-Yuan, 61' Jaing, 66' Chien-Hsun, 87' Chiu

Nie było sensacji w starciu outsidera z absolutnym liderem tajwańskiej Premier League. Taipower urządził sobie trening strzelecki, wygrywając na wyjeździe z Red Lions aż - 6:1. Już po upływie zaledwie 180 sekund, wynik spotkania otworzył Chao-An Chen. Ten sam zawodnik podwyższył prowadzenie swojej ekipy w 28. minucie, a przed przerwą trafił jeszcze Chan Che-Yuan. Dominacja gości nie podlegała żadnej dyskusji i kolejne gole były tylko kwestią czasu. Po godzinie gry, w przeciągu pięciu minut, na listę strzelców wpisali się - Zhi-Xian Jaing oraz Lin Chien-Hsun i zrobiło się - 0:5. Jednak na niespełna kwadrans przed końcem udało się trafić "Czerwonym Lwom", a autorem bramki okazał się Xiang Wang. Ostatnie słowo należało już do niepokonanych wciąż piłkarzy Taipower, a konkretnie do Yu-hung Chiu, który ustalił końcowy rezultat na - 1:6.

.....

Hang Yuen 1:0 Ming Chuan University

42' Aveska

Taipei Tatung 5:1 NTUS

44', 50', 82' Kouame, 71', 73' Harada - 53' Chen Po-Yu

Taiwan Steel 0:1 Taichung

58' Yicheng Zhu

.....

6. kolejka Yokary Liga:

Altyn Asyr Ashgabat 4:1 FK Ashgabat

6' Annayev, 16', 40' Annadurdyyev, 89' Myradov - 85' Towakelov

Najciekawiej było w tym derbowym starciu sąsiadów z ligowej tabeli. Piłkarze Altyn Asyr już po sześciu minutach gry wyszli na prowadzenie, dzięki bramce strzelonej przez Myrata Annayeva. Dziesięć minut później wynik podwyższył Altymyrat Annadurdyyev, zaś pięć minut przed przerwą ponownie zaskoczył bramkarza FK Ashgabat. Na kolejne emocje przyszło nam jednak czekać do samej końcówki. Najpierw, dla gości trafił Nazar Towakelov, zaś w 89. minucie "kropkę nad i" postawił Begenchmyrat Myradov. Dzięki tej wygranej gospodarze przeskoczyli swoich rywali i zajmują aktualnie pozycję wicelidera ligowej tabeli.

.....

FK Merw 2:0 Nebitci Balkanabat

65' (k.) Alamov, 86' Gereyhanov

Sagadam Turkmenbaszy 1:0 Kopetdag Ashgabat

29' Magmytov

FK Ahal 2:0 Energetik Mary

17' Tagayev, 84' Annayev