K League 1/Premier League: Ulsan Hyundai gromi, pierwsze straty Taipower

• Data publikacji: 10.05.2020, 14:20

Wystartowała koreańska ekstraklasa piłkarska, a pierwszym liderem została drużyna Ulsan Hyundai. Natomiast na Tajwanie pierwsze punkty zgubił lider rozgrywek - Taipower.

1. kolejka K League 1:

Ulsan Hyundai 4:0 Sangju Sangmu

8', 45+3' (k.) Negao, 52' Lee Sang-Heon, 75' Yoon Bit-Garam

Na inaugurację koreańskiej ekstraklasy najokazalej wygrali piłkarze Ulsan Hyundai, gromiąc Sangju Sangmu aż - 4:0. Już w ósmej minucie meczu wynik otworzył Brazylijczyk Junior Negao, zaś w doliczonym czasie pierwszej połowy podwyższył pewnym uderzeniem z rzutu karnego. Kilka minut po wznowieniu gry, na - 3:0 trafił Lee Sang-Heon, a "kropkę nad i", kwadrans przed końcowym gwizdkiem postawił Yoon Bit-Garam.

Warto też zaznaczyć, że zwycięską bramkę dla Jeonbuk Motors w starciu z Suwon Samsung Bluewings zdobył 41-letni weteran Lee Dong-Gook, doskonale pamiętający mecze mundialu z 1998 roku. W reprezentacji wystąpił 105 razy, zdobywając 33 gole.

.....

Jeonbuk Hyundai Motors 1:0 Suwon Samsung Bluewings

84' Lee Dong-Gook

Incheon United 0:0 Daegu FC

Gwangju FC 0:2 Seongnam FC

5', 12' Yang Dong-Hyen

Gangwon FC 3:1 FC Seul

53' Kim Ji-Hyun, 85' Cho Jae-Wan, 87' Kim Seung-Dae - 37' Park Dong-Jin

Pohang Steelers 2:0 Busan IPark

24' Iljutcenko, 71' (k.) Palocević

.....

5. kolejka Premier League:

Taipei Tatung 2:2 Hang Yuen

27', 46' Chen - 16' Aveska, 60' Wu

Dość ciekawie było w piątej kolejce ligi tajwańskiej, a to dlatego, że pierwsze punkty straciła niepokonana dotychczas ekipa Taipower. Jednak mimo tej wpadki zdołała ona utrzymać dwupunktową przewagę nad Hang Yuen, które zremisowało na wyjeździe z Taipei Tatung. Po kwadransie gry prowadzenie gościom dał Haitańczyk Judelin Aveska, ale jeszcze przed upływem pół godziny znów było po równo. Gola wyrównującego dla stołecznych strzelił Chen Rui-chieh. Tuż po zmianie stron, na - 2:1 dla Taipei Tatung, kapitalnym lobem ponownie trafił Chen. Taki obrót spraw nie załamał jednak przyjezdnych i w 60. minucie, bramkę na wagę punktu zdobył Yen-shu Wu.

.....

Taiwan Steel 4:0 NTUS

10' Chen, 45+2' Cheng Hao, 69' Wu, 81' Alves

Taichung 0:0 Taipower

Ming Chuan University 6:0 Red Lions

15', 70' Chun, 40' Shengjie, 54' (k.) Ping-Sheng, 78', 88' Shih-Hsun

Adam Mroczek

Wielki fan sportu, a na portalu jego szef. Człowiek od pływania, żużla, piłki nożnej, a także biegów narciarskich, snowboardu i narciarstwa dowolnego. Rodowity torunianin, a prywatnie zagorzały kibic Liverpoolu FC oraz Apatora Toruń. Miłośnik podróży po Polsce i świecie oraz smakosz piwa.