Liga Primera/Yokary Liga: Esteli mistrzem Nikaragui! Kopetdag wreszcie wygrywa

• Data publikacji: 11.05.2020, 18:05

W miniony weekend poznaliśmy piłkarskiego mistrza Nikaragui 2019/20. Została nim ekipa Esteli, która w wielkim finale okazała się lepsza od Managua FC. Natomiast w Turkmenistanie rozegrano kolejną serię spotkań.

Managua FC 1:3 Esteli

84' Felix - 48' Rosas, 70' Ayerdis, 75' Lopez

*1:1 wynik pierwszego meczu

Wielki finał nikaraguańskiej Ligi Primera składał się z dwumeczu, w którym zmierzyły się ze sobą Managua FC oraz Esteli. W pierwszym meczu w Esteli padł remis - 1:1, więc o wszystkim miało zdecydować spotkanie rewanżowe. Faworytem byli zwycięzcy sezonu zasadniczego - Managua FC, ale no właśnie... byli. W pierwszej połowie rewanżu gole nie padły, lecz 180 sekund po zmianie stron prowadzenie gościom dał Manuel Rosas. Po tej bramce ekipa Esteli wyczuła szansę i poszła za ciosem. Między 70. oraz 75. minutą potroiła swoją przewagę. Najpierw trafił Brandon Ayerdis, a chwilę po nim Marlon Lopez. Gospodarzy stać było tylko na uratowanie honoru dzięki bramce Carlosa Felixa.

Jalapa 3:1 Masaya

19' Garcia, 27' Ramos, 87' Colindres - 60' Guevara

*1:2 wynik pierwszego meczu

Niezwykle emocjonujący był dwumecz barażowy o utrzymanie. W pierwszym meczu, aspirująca do awansu Masaya wygrała - 2:1 i przed rewanżem była w niezwykle korzystnym położeniu. Piłkarze Jalapy szybko jednak wzięli się do roboty i po pół godzinie gry, po bramkach Marcosa Garcii oraz Gersana Ramosa prowadzili - 2:0. Kilka chwil po zmianie stron z boiska wyleciał gracz Masayi - Luis Corrales. Goście nie poddali się jednak i w 60. minucie złapali kontakt, a na listę strzelców wpisał się Carlos Guevara. Taki rezultat oznaczał dogrywkę, ale na trzy minuty przed końcem byt w najwyższej klasie rozgrywkowej uratował Jalapie Adolfo Colindres. Przyjezdni kończyli jeszcze bardziej osłabieni po "czerwieni" dla Bryana Acuny.

.....

7. kolejka Yokary Liga:

Kopetdag Ashgabat 3:1 FK Merw

16' Batyrgylych, 69' Borjakov, 89' Diniyev - 39' Abdurahmanov

W miniony weekend odbyły się tylko trzy z czterech zaplanowanych spotkań, a najciekawiej było w stolicy, gdzie Kopetdag Ashgabat podejmował FK Merw. Pierwsza bramka padła po niespełna kwadransie, gdy niewykorzystany rzut karny przez Shiriego Annayeva dobił Berdyev Batyrgylych. Goście doprowadzili do wyrównania jeszcze przed zejściem do szatni, a na listę strzelców wpisał się Alibek Abdurahmanov. W drugiej połowie strzelali już tylko piłkarze Kopetdag, a konkretnie Aly Borjakov i Meilis Diniyev.