Wyszejszaja Liha/Premier League: BATE nowym liderem, start ligi na Wyspach Owczych

• Data publikacji: 11.05.2020, 21:20

Po ośmiu kolejkach białoruskiej ekstraklasy BATE Borysów znalazło się na pozycji lidera rozgrywek, a stało się tak po wyjazdowej wygranej z FK Smalawiczy. Natomiast na Wyspach Owczych po wygaszeniu pandemii COVID-19 ruszył nowy sezon.

8. kolejka Wyszejszaja Liha:

FK Smalawiczy 3:5 BATE Borysów

1' Barsukov, 55' Shchegrikovich, 63' Poe - 13' Skavysh, 15' Stasevich, 36' Baga, 80', 90+3' Milić

Szalony był to mecz, wynik hokejowy, a piłkarze BATE wyszli z niego w glorii chwały i nowych liderów ligowej tabeli. Od początku sezonu goście pięli się w górę zestawienia, gdyż zanotowali spory falstart. Gospodarze już po 60 sekundach zaskoczyli wszystkich, wychodząc na prowadzenie po trafieniu Yevgenia Barsukova. Podrażnieni piłkarze BATE jeszcze przed przerwą odrobili straty z nawiązką i schodzili do szatni przy wyniku - 1:3. Kolejno strzelali Maksim Skavysh, Igor Stasevich oraz Dmitri Baga. Po zmianie stron nastąpił zwrot akcji i ekipa FK Smalawiczy doprowadziła do wyrównania. Najpierw, w 55. minucie trafił Dmitri Shchegrikovich, a osiem minut po nim Jean-Morel Poe. Jednak trener aktualnych mistrzów - Kirill Alshevsky, znalazł na ławce rezerwowych "asa w rękawie" - Nemanje Milicia. Serb pojawił się na murawie w 71. minucie gry, po czym dwukrotnie wpisał się na listę strzelców, ustalając wynik końcowy na - 3:5.

Nioman Grodno 2:4 Ruch Brześć

68', 90+1' Kadimyan - 4' Vassiljev, 14' Grechikho, 55' (k.) Sedko, 89' Andronić

Piłkarze z Grodna są coraz bliżej strefy spadkowej, a wysoka porażka z Ruchem Brześć u siebie tylko pogorszyła nastroje. Goście już po kwadransie gry prowadzili różnicą dwóch bramek, dzięki skutecznym strzałom Vladislava Vassiljeva oraz Denisa Grechikho. Ruch dominował w kolejnych fragmentach meczu, ale udokumentował to dopiero po przerwie, gdy rzut karny pewnie wykorzystał Pavel Sedko. Ostatecznie piłkarze z Brześcia wygrali - 4:2, gdyż swoje dołożył jeszcze Gheorghe Andronić. Honor Niomana dwukrotnie próbował ratować najskuteczniejszy zawodnik Gegam Kadimyan, lecz na niewiele się to zdało.

.....

Dynamo Brześć 2:1 Dynamo Mińsk

5' (sam.) Brucić, 51' Laptev - 24' Danilo

FK Witebsk 0:0 Szachcior Soligorsk

Isłacz Mińsk 2:1 Biełszyna Bobrujsk

34' Yanushkevich, 52' Yansane - 85' (sam.) Papush

Sławija Mozyrz 0:0 Torpedo BiełAZ Zhodino

FK Haradzieja 1:1 FK Mińsk

44' Sajcić - 20' Khvashchinskiy

FK Słuck 1:2 Eniergietyk-BDU Mińsk

41' Umar - 17' (k.), 27' (k.) Jakhshibaev

.....

1. kolejka Premier League:

NSI Runavik 3:1 TB Tvoroyri

8' Knudsen, 24' Olsen, 86' Hansen - 90+3' Joensen

W ten weekend zainaugurowano piłkarskie rozgrywki, a na pierwszym liderem farerskiej Premier League została ekipa NSI Runavik, która pewnie pokonała TB Tvoroyri. Wynik meczu już po ośmiu minutach gry otworzył Aron Knudsen, a w 24. minucie na - 2:0 podwyższył Klaemint Olsen. Taki rezultat utrzymywał się przez większą część spotkania. Dopiero w samej końcówce doczekaliśmy się kolejnych emocji. Najpierw, trzecią bramkę dla gospodarzy strzelił Betuel Hansen, a w doliczonym czasie gry honor gościom uratował Rogvi Joensen.

.....

HB Torshavn 1:0 EB Streymur

26' Justinussen

Skala IF 1:2 IF Fuglafjordur

83' Kallsberg - 21', 56' Stojanov

KI Klaksvik 0:2 B36 Torshavn

82' Pingel, 90+1' Olsen

AB Argir 0:0 Vikingur Gota