Wyszejszaja Liha/Premier League: BATE lepsze w hicie, gol Cieślewicza

• Data publikacji: 18.05.2020, 14:30

Na Białorusi najciekawiej było w starciu BATE Borysów z poprzednim liderem tabeli - FK Słuck. Natomiast na Wyspach Owczych gola zdobył Polak - Łukasz Cieślewicz, a jego Vikingur Gota odniósł wysokie zwycięstwo.

9. kolejka Wyszejszaja Liha:

BATE Borysów 3:0 FK Słuck

4' Milić, 24' Stasevich, 70' Nekhajchik

Ten mecz określany był hitem tej kolejki, gdyż lider grał z wiceliderem tabeli. Jak na lidera przystało, piłkarze BATE już w 4. minucie gry wyszli na prowadzenie, gdy Nemanja Milić wykorzystał dogranie od Bojana Nasticia. Gospodarze nie zwalniali tempa i dwadzieścia minut później podwoili wynik. Tym razem na listę strzelców wpisał się Igor Stasevich. Po zmianie stron obudzili się nieco goście ze Słucka, lecz ich ataki nie powodowały większego zagrożenia pod bramką Antona Chichkana. Natomiast w 70. minucie, "kropkę nad i" postawił rezerwowy BATE - Pavel Nekhajchik, kończąc podanie Aleksandara Filipovicia.

.....

Ruch Brześć 0:0 FK Smalawiczy

Dynamo Mińsk 1:0 Isłacz Mińsk

60' Bakhar

Biełszyna Bobrujsk 1:1 FK Witebsk

62' (k.) Glebko - 78' Carioca

Szachcior Soligorsk 2:0 Sławija Mozyrz

30' Lisakovich, 87' Balanovich

Eniergietyk-BDU Mińsk 2:1 Dynamo Brześć

41' Bakić, 47' Yudchits - 90+4' Kislyak

Torpedo BiełAZ Zhodino 3:1 FK Haradzieja

25', 53' Lipe Veloso, 77' Khachaturyan - 74' Sajcić

FK Mińsk : Nioman Grodno (przeł.)

.....

2. kolejka Premier League:

Vikingur Gota 5:2 Skala IF

45+1' Justinussen, 48' (sam.) Stromsten, 64' (k.) Vatnhamar S., 83' Cieślewicz, 89 Vatnhamar G. - 9' Jacobsen, 68' Hansen

Aż siedem bramek zobaczyli kibice, którzy oglądali spotkanie pomiędzy Vikingurem Gota i Skala IF. Jednak cała pierwsza połowa wcale nie wskazywała na grad goli. Goście zaskoczyli w 9. minucie golem Andreasa Jacobsena, zaś gospodarze wyrównali dopiero w doliczonym czasie gry, po trafieniu Finnura Justinussena. Trzy minuty po wznowieniu spotkania było już - 2:1, gdyż do własnej bramki wpakował piłkę Hjalti Stromsten. Zawodników Skali taki obrót spraw wcale nie załamał i w 68. minucie znów było po równo, a na listę strzelców wpisał się Jan Hansen. To jednak nie był jeszcze koniec emocji, ale potem strzelali już tylko miejscowi. Solvi Vatnhamar z rzutu karnego, a w ostatnich dziesięciu minutach Łukasz Cieślewicz oraz Gunnar Vatnhamar.

.....

EB Streymur 0:3 NSI Runavik

7' Mortensen, 25' Knudsen A., 63' (k.) Knudsen P.

B36 Torshavn 3:0 AB Argir

8' (sam.) Samuelsen, 16' Frederiksberg, 90+4' Olsen

IF Fuglafjordur 1:3 HB Torshavn

90+3' Stojanov - 10' Hansen, 14' Justinussen, 35' Joensen

TB Tvoroyri 1:2 KI Klaksvik

79' (k.) Joensen - 29', 90+9' (k.) Bjartalid