Bundesliga: Bayer gromi Werder, Havertz z dubletem

• Data publikacji: 18.05.2020, 22:40

Bayer Leverkusen rozbił na zakończenie 26. kolejki Bundesligi na Weserstadion ekipę Werderu Brema - 4:1. Dubletem popisał się w tym spotkaniu Kai Havertz, zaś dwie asysty zaliczył Moussa Diaby.

Faworytem ostatniego meczu 26. kolejki niemieckiej Bundesligi byli goście z BayArena. Faktycznie, to oni od początku dominowali, ale z biegiem minut gra się wyrównywała i oba zespoły miały swoje okazje do zdobycia gola. Na emocje przyszło nam jednak poczekać do 28. minuty, gdy Moussa Diaby szarpnął na prawym skrzydle, dośrodkował na głowę Kaia Havertza, a ten wpakował ją wprost do siatki. Radość "Aptekarzy" nie trwała zbyt długo, bo zaledwie 120 sekund. Leonardo Bittencourt zacentrował z rzutu rożnego, a cudowną piętką popisał się Theodor Gebre Selassie. Nie minęło jednak kolejne 120 sekund, a Bayer odzyskał prowadzenie i ponownie dzięki trafieniu Havertza. Tym razem precyzyjnym dograniem z rzutu wolnego poszczycił się Kerem Demirbay, a Havertz znów cudownie główkował.

Po zmianie stron dominacja gości nie podlegała już żadnej dyskusji. Swoje prowadzenie podwyższyli oni po nieco ponad godzinie gry, gdy do bramki Jiriego Pavlenki trafił Mitchell Weiser. Po raz drugi tego wieczoru asystował Diaby, a kolejny gol został zdobyty głową. Na dwanaście minut przed końcem tego starcia, "truskawkę na torcie" postawił Demirbay. Rezerwowy Karim Bellarabi zagrał prostopadle w pole karne do Demirbaya, ten przyjął delikatnie piłkę i pięknym, lekkim lobem posłał ją nad czeskim bramkarzem Werderu. Dzięki tej wygranej, Bayer umocnił się na piątym miejscu i znacznie zbliżył się do czołówki tabeli.

Werder Brema - Bayer Leverkusen 1:4 (1:2)

Bramki: 30' Gebre Selassie - 28', 33' Havertz, 61' Weiser, 78' Demirbay

Werder Brema: Pavlenka - Gebre Selassie, Veljković, Moisander, Friedl - Eggestein M., Vogt (85' Osako), Bargfrede (54' Eggestein J.) - Bittencourt (71' Woltemade), Selke (71' Sargent), Rashica (85' Bartels)

Bayer Leverkusen: Hradecky - Sinkgraven, Tapsoba, Bender, Weiser - Demirbay, Aranguiz (85' Paulinho), Diaby (62' Bailey), Amiri (71' Baumgartlinger), Wirtz (62' Bellarabi) - Havertz (85' Alario)

Żółte kartki: 54' Moisander, 75' Friedl - 44' Bender

Sędziował: Tobias Stieler (Niemcy)