Yokary Liga: Altyn Asyr nowym liderem tabeli

• Data publikacji: 20.05.2020, 13:01

W minionym tygodniu odbyły się dwie serie gier w turkmeńskiej ekstraklasie piłkarskiej. Dwa zwycięstwa zanotowała ekipa Altyn Asyr Ashgabat, dzięki czemu została nowym liderem rozgrywek.

Świetny czas mają aktualnie piłkarze Altyn Asyr Ashgabat, którzy zanotowali dwa wyjazdowe zwycięstwa, dzięki czemu wskoczyli na pierwsze miejsce w ligowej tabeli. Najpierw, wysoko pokonali FK Merw, a potem wygrali z dotychczasowym liderem - FK Ahal. W pierwszym meczu byli wyraźnym faworytem i już do przerwy prowadzili - 2:0, po trafieniach Mihaila Titova i Altymyrata Annadurdyyeva. Po zmianie stron goście dołożyli jeszcze dwa trafienia. W 78. minucie, na - 3:0 strzelił Rowsengeldi Halmammedov, zaś w doliczonym czasie gry, "kropkę nad i" z rzutu karnego postawił Begenchmurad Muradov.

Kolejnym rywalem ekipy ze stolicy był dotychczasowy lider rozgrywek - FK Ahal. Zadanie było więc dużo trudniejsze, ale goście ponownie dali radę. Prowadzenie objęli już w 11. minucie gry, gdy do bramki trafił Mihail Titov. Jednak gospodarze nie zamierzali łatwo się poddawać i w doliczonym czasie pierwszej połowy doprowadzili do remisu. Rzut karny, pewnie wykorzystał niezawodny w takich sytuacjach Elman Tagayev. Po zmianie stron, po upływie ośmiu minut, przyjezdni odzyskali prowadzenie, którego już do końca nie wypuścili. Na listę strzelców wpisał się Altymyrat Annadurdyyev, zapewniając w ten sposób trzy punkty i pozycję lidera tabeli.

8. kolejka Yokary Liga:

Energetik Mary 2:4 Kopetdag Ashgabat

84' Astanov, 90+2' Dzhumanazarov - 2' Gulmaev, 19' Annayev, 29' Batyrgylych, 34' Seyitmuhammedov

FK Ashgabat 1:1 Sagadam Turkmenbaszy

16' Gurbanov - 54' Magtymov

FK Merw 0:4 Altyn Asyr Ashgabat

34' Titov, 39' Annadurdyyev, 78' Halmammedov, 90+2' (k.) Muradov

Nebitci Balkanabat 1:2 FK Ahal

9' (k.) Gurbanov - 38' Geworkyan, 69' Allanurov

.....

9. kolejka

Energetik Mary 1:2 FK Merw

8' Ataev - 13' Khallyev, 30' Bayramov

Kopetdag Ashgabat 1:1 FK Ashgabat

25' Seyitmuhammedov - 48' Towakelov

FK Ahal 1:2 Altyn Asyr Ashgabat

45+2' (k.) Tagayev - 11' Titov, 53' Annadurdyyev

*Sagadam Turkmenbaszy 3:1 Nebitci Balkanabat (przerwany i anulowany)