Klaudia Zwolińska tuż za podium Pucharu Świata!

• Dodał: Radosław Kępys
  • Data publikacji: 23.06.2018, 14:40

Jeden z największych polskich talentów kajaków górskich w ostatnich latach nadal rozwija się fenomenalnie. 19-letnia kajakarka Klaudia Zwolińska zajęła dziś 4. miejsce w zawodach Pucharu Świata w kajakarstwie górskim, które w ten weekend odbywają się w Liptovskym Mikulasu. Na 8. miejscu zmagania kanadyjkarzy zakończył Grzegorz Hedwig.

Dzień w Liptovskim Mikulasu zaczął się dla nas wręcz rewelacyjnie. U kanadyjkarzy w C1 swój półfinał znakomicie przejechał Grzegorz Hedwig. Polak zaliczył dwie karne sekundy, ale jechał bardzo szybko i będąc szybszym od dziewięciu zawodników bez karnych sekund zajął 5. miejsce, z czasem 100,03, co dało pewny awans do finału. W nim jednak nasz rodzynek trochę odstawał szybkościowo od rywali, przejeżdżając całą trasę bezbłędnie, ale z czasem 102,17, co dało w efekcie 8. lokatę. Zwyciężył Niemiec Sideris Tasiadis – 96,11 przed reprezentantem gospodarzy – Alexandrem Slafkovskym – 96,66 oraz Ryanem Westleyem z Wielkiej Brytanii – 97,31.

Jeszcze lepiej w eliminacjach poszło naszej Klaudii Zwolińskiej. Nasza 19-latka swój półfinał przejechała bezbłędnie, była dodatkowo bardzo szybka i z czasem 105,96 uległa tylko najlepszej trójce półfinałów – Jessice Fox z Wielkiej Brytanii, Ricardzie Funk z Niemiec i Mallory Franklin z Wielkiej Brytanii. Widoki na finał były rewelacyjne. Druga z Polek w półfinale Natalia Pacierpnik uzyskała 24. czas rywalizacji – 115,62 i odpadła z rywalizacji. W najbardziej interesującym nas dziś finale Zwolińska ponownie spisała się znakomicie. Polka trasę przejechała bezbłędnie, ale czas 104,69 dał ponownie 4. miejsce. Wygrała Australijka Jessica Fox – 101,20, na drugim stopniu podium uplasowała się Austriaczka Corinna Kuhnle – 102,78, a brązem musiała się dziś zadowolić Niemka Ricarda Funk – 103,65.