Bundesliga: kolejna porażka Schalke i znów derbowa

• Data publikacji: 27.05.2020, 22:59

Schalke zanotowało trzecią porażkę z rzędu, w tym drugą w spotkaniu derbowym. Tym razem przegrali oni - 2:1 w Düsseldorfie, choć prowadzili w tym meczu po bramce Westona McKennie'ego.

Ciężko było przed tym spotkaniem wskazać wyraźnego faworyta, gdyż gospodarze są po dwóch remisach, zaś Schalke po dwóch druzgocących klęskach. Teoretycznie więc takowym mogła być dziś Fortuna. Pierwsze 45 minut absolutnie nie porwało postronnych widzów, a było wręcz nudne. Gospodarze mieli ogromną przewagę, ale kompletnie nic z niej nie wynikało. Najciekawiej było w 21. minucie gry, gdy Daniel Caligiuri huknął w lewą stronę bramki, lecz fantastycznie spisał się Florian Kastenmeier.

Druga połowa była już zdecydowanie odmienna i wynagrodziła nam nudną pierwszą. Już w 53. minucie, gola dla Schalke zdobył Weston McKennie, wykorzystując dośrodkowanie z rzutu wolnego Bastiana Oczipki. Jednak od tego momentu, gospodarze ruszyli do odrabiania. Najpierw, również z rzutu wolnego spróbował Kevin Stoger, ale czujny w bramce gości był Markus Schubert. Natomiast kilkanaście sekund później było już - 1:1. Do pechowo odbitej piłki dopadł Rouwen Hennings i z bliska posłał ją głową do siatki rywali. Fortuna poszła za ciosem i pięć minut potem prowadziła już w tym meczu. Kenan Karaman wyskoczył do górnego podania i wpakował futbolówkę blisko lewego słupka. Oba zespoły miały jeszcze swoje okazje, ale trzy punkty zostały w Düsseldorfie.

Fortuna Düsseldorf - Schalke 04 Gelsenkirchen 2:1 (0:0)

Bramki: 63' Hennings, 68' Karaman53' McKennie

Fortuna Düsseldorf: Kastenmeier - Ayhan, Hoffmann, Suttner (70' Giesselmann) - Zimmermann, Stoger, Sobottka (61' Bodzek), Berisha (81' Morales), Thommy - Karaman, Hennings (81' Skrzybski)

Schalke 04 Gelsenkirchen: Schubert - Nastasić, Sane, Kabak - Oczipka, McKennie, Schopf, Kenny, Matondo (85' Todibo), Caligiuri (74' Kutucu) - Burgstaller (74' Gregoritsch)

Żółte kartki: 52' Sobottka, 80' Hoffmann, 90+3' Bodzek  18' Burgstaller, 45' Kabak

Sędziował: Tobias Welz