PKO Ekstraklasa: blamaż Pogoni

• Data publikacji: 29.05.2020, 22:35

W drugim spotkaniu 27. kolejki PKO Ekstraklasy Pogoń Szczecin doznała na własnym stadionie bolesnej porażki z ekipą KGHM Zagłębia Lubin.

Faworytem tego meczu byli "Portowcy", którzy przed tym starciem byli wyżej w ligowej tabeli. Jednak od samego początku, to Zagłębie przeważało i szukało okazji do objęcia prowadzenia. Takową znalazło już w 7. minucie gry, gdy Bartosz Białek wygrał siłowe starcie na skrzydle, zagrał do wbiegającego w szesnastkę Dejana Drazicia, a Serb nawinął obrońcę i mocnym strzałem pokonał golkipera Pogoni. W 24. minucie mógł być remis, ale po dośrodkowaniu Sebastiana Kowalczyka z rzutu wolnego, Adam Frączczak trafił głową tylko w słupek. Ta niewykorzystana sytuacja zemściła się na gospodarzach 180 sekund później. Filip Starzyński oddał piłkę Damjanowi Boharowi, a Słoweniec cudownie przymierzył, posyłając ją tuż przy słupku, nie dając żadnych szans Dante Stipicy na jakąkolwiek reakcję. Pogoń zamiast odrabiać straty, to obijała słupki. Natomiast "Miedziowi" byli do bólu skuteczni. Chwilę po słupku Damiana Dąbrowskiego, na - 3:0, podwyższył Białek, wykorzystując nieporadność obrońców i sytuacje sam na sam z bramkarzem.

W drugiej połowie tempo gry nieco siadło, ale kilka okazji z obu stron było. Szczecinianom nic jednak nie wychodziło, a Zagłębie grało już na luzie i ostatecznie wynik się nie zmienił. Goście wyjechali ze Szczecina z trzema golami i trzema punktami, czym zbliżyli się do górnej połówki ligowej tabeli.

Pogoń Szczecin - KGHM Zagłębie Lubin 0:3 (0:3)

Bramki: 7' Drazić, 27' Bohar, 42' Białek

Pogoń Szczecin: Stipica - Matynia, Malec, Zech, Bartkowski - Dąbrowski (60' Drygas), Hostikka (64' Stec), Kowalczyk, Listkowski, Cibicki - Frączczak (60 Turski)

KGHM Zagłębie Lubin: Hładun - Balić, Guldan, Kopacz, Czerwiński - Bashkirov, Bohar, Drazić (86' Tosik), Starzyński (90' Pakulski), Zivec (76' Szysz) - Białek

Żółte kartki: 59' Kopacz, 62' Guldan, 86' Drazić, 90+3' Czerwiński

Sędziował: Tomasz Kwiatkowski (Warszawa)