PKO Ekstraklasa: trzy punkty Górnika w Łodzi

• Data publikacji: 30.05.2020, 16:58

W kolejnym meczu 27. kolejki PKO Ekstraklasy ŁKS Łódź przegrało u siebie z Górnikiem Zabrze 0:1.

Po 5 latach przerwy, na ławkę trenerską powrócił Wojciech Stawowy, który wcześniej pracował z drużyną Widzewa. Teraz szkoleniowiec otrzymał misję poprowadzenia innej łódzkiej drużyny – ŁKS. Zadaniem Stawowego jest utrzymanie klubu w najwyższej klasie rozgrywkowej. „Rycerze wiosny” zajmują obecnie ostatnie miejsce w tabeli. Pierwszym meczem, który poprowadził były trener m.in. Cracovii był pojedynek z zajmującym 12. miejsce w tabeli Górnikiem Zabrze. Dla obu ekip, był to również pierwszy mecz po zwieszeniu ligi z powodu pandemii koronawirusa.

Pierwsze minuty spotkania były bardzo wyrównane. Poważną sytuację na strzelenie bramki miał w 27 minucie gracz ŁKS-u Adam Ratajczyk, który z kilku metrów spudłował strzał na bramkę Zabrzan. Wtedy rozpoczął się najlepszy okres gry ŁKS-u w pierwszej części meczu. Chwilę później piłka o centymetry minęła bramkę po strzale Jakuba Wróbla, który w ekipie gospodarzy był najbardziej aktywny w ofensywie. W 36 minucie piłkarz Górnika Igor Angulo otrzymał prostopadłe podanie, jednak Hiszpan źle przyjął piłkę. Na szczęście dla gości po wślizgu jednego z gospodarzy, piłka spadła na nogę Giorgosa Giakoumakisa, który mocnym strzałem pokonał bramkarza łodzian Arkadiusza Malarza. Dla 25-letniego Greka była to debiutancka bramka w PKO Ekstraklasie.

Po zmianie stron przeważał Górnik, który sprawiał lepsze wrażenie. W 58 minucie po dośrodkowaniu Erika Janży z rzutu wolnego doskonale głową strzelił Paweł Bochniewicz, ale jeszcze lepiej interweniował Malarz. 8 minut później inicjatywę przejęli gospodarze. Ponownie stuprocentową okazję miał Ratajczyk. Po rzucie wolnym pomocnik ŁKS-u uderzył z bliska na bramkę gości, jednak na linii stał Przemysław Wiśniewski, który uchronił swoją drużynę od starty bramki. Do końcowego gwizdka sędziego, na tablicy wyników nie zmienił się wynik. Dla Górnika Zabrze jest to pierwsze w obecnym sezonie wyjazdowe zwycięstwo.

ŁKS Łódź - Górnik Zabrze 0:1 (0:1)

Bramki: 36' Giakoumakis

ŁKS Łódź: Malarz - Vidmajer (83' Klimczak), Dąbrowski, Moros, Grzesik - Srnic - Pirulo (66' Dominguez), Wolski (76' Sekulski), Ratajczyk, Trąbka - Wróbel

Górnik Zabrze: Chudy - Vasilantonopoulos, Wiśniewski, Bochniewicz, Janza - Jirka (89' Koj), Prochazka, Manneh (72' Mateuszek), Jimenez - Giakoumakis (72' Krawczyk), Angulo

Żółte kartki: 6' Dąbrowski, 30' Giakoumakis

Sędziował: Bartosz Frankowski (Toruń)